Wpis z mikrobloga

Czasami dobre uczynki w bolesne uczynki mogą się obrócić. Dziadek lat 83 poprosił mnie bym ogarnął mu OC na Cinquecento 700. Przedłużenie w PZU dostał na 550zł i chciał coś taniej. Pomyślałem że tyle razy na Youtube widziałem reklamy tego Mubi więc spróbuję tam dziadkowi wykupić ubezpieczenie. No i faktycznie, najtaniej 350zł + cashback 200zł to daje nam 150zł. Zadzwoniłem do dziadka żeby mi podał wszelkie dane z popredniego OC i wykupie mu tą polisę.

Faktycznie z tego Mubi polisa przyszła, a po około 3 tygodnia przyszedł zwrot 200zł na konto. Pomyślałem że petarda, wnuczek zaoszczędził dziadkowi 400zł.

Po 2 miesiącach, dzwoni do mnie dziadek i mówi że jakiś list przyszedł w związku z ubezpieczeniem i jakimiś karami straszą. Pojechałem do dziadka, wziąłem ten list i powiedziałem mu, że to pomyłka i muszę im wysłać potwierdzoną polisę.

Listem tym, był list od UFG. Podczas wykupywania ubezpieczenia dziadek pomylił się, jak podawał mi datą zakończenia obecnego OC, i w wyniku tego powstała przerwa 1 dzień w ciągłości ubezpieczenia. Kara to jedynek 1700pln

I z dobrego uczynku, wyszło że muszę zapłacić 1700zł kary, bo nie powiem przecież dziadkowi co się zdarzyło naprawdę. Chyba by dostał zawału.

#motoryzacja #prawo #zalesie #samochody
  • 65
  • Odpowiedz
@xspeditor: Ostro sie za to wzieli, system generuje i tyle. Znajomy też dostał za dosłownie 1 dzień przerwy. Wg mnie przeginka zwłaszcza jeśli dałoby się udowodnić że w tym dniu samochod był nieruszany
  • Odpowiedz
@xspeditor: Te braki ciągłości to jest absurdalny bezsens. Powinnien wjeżdżać jakiś narodowy fundusz ubezpieczeniowy wtedy.

Nie masz ciągłości? Spooko, wjeżdża wtedy narodowy fundusz ubezpieczeniowy. W tym okienku lecisz na ich ubezpieczeniu, ale z mnożnikiem 5x kwoty wcześniejszego ubezpieczenia do czasu aż nie opłacisz.
  • Odpowiedz
@Saeglopur ubezpieczyciele tak robią, przynajmniej w większości. Jako agent jak wprowadzam dane to z automatu mi zaczytuje od kiedy nowe OC (tak w 65% firmach, tych normalnych) a porównywarki mają w dupie co wpisujesz, wpisałeś, podpisałeś to za to odpowiadasz. Każdy błąd to twoja wina i tyle, u agenta to może być jego wina i wtedy idzie z jego polisy OC.

@Leniek xd, taaaa już widzę jak anulują karę bo
  • Odpowiedz
xd, taaaa już widzę jak anulują karę bo ktoś się pomylił ( ͡º ͜ʖ͡º)


@sayanek: a to #!$%@?, płać, wiadomo ze 1,7k to mniejszy koszt niż wykonanie telefonu
  • Odpowiedz
@MateMizu wtedy też by ludzie narzekali że jakto tak państwo mi wmusza na siłę... Tak samo było w 2012 roku jak wchodziła zmiana w ustawie, ludzie narzekali że po kupnie auta jak się nie wypowie to trzeba płacić w tamtej firmie, rząd zmienił i ludzie płakali że jakieś kary przychodzą bo nie dopilnowali. Wszystkim nigdy nie dogodzisz a UFG na wypłaty szkod musi mieć więc trzepie kary ile się da.
  • Odpowiedz
@Leniek w jaki sposób tego dokonałeś. Ja skontaktowałem się z nimi jako mój dziadek. Napisałem że nie używałem samochodu i z mojej pomyłki powstał tylko jeden dzień przerwy. Ale kazali mi spadać na drzewo
  • Odpowiedz
@xspeditor: jak napiszesz pismo jako dziadek i się ładnie spłaczesz, jak to kochanemu wnusiowi źle datę podałeś i że emeryturka mała i że na chlebek i leki nie ma, to może przejdzie. Tylko to dziadek by musiał podpisać. W ostateczności jak trafi do sądu to może na zasadach słuszności nie zasądzą.
  • Odpowiedz