Wpis z mikrobloga

Czasami dobre uczynki w bolesne uczynki mogą się obrócić. Dziadek lat 83 poprosił mnie bym ogarnął mu OC na Cinquecento 700. Przedłużenie w PZU dostał na 550zł i chciał coś taniej. Pomyślałem że tyle razy na Youtube widziałem reklamy tego Mubi więc spróbuję tam dziadkowi wykupić ubezpieczenie. No i faktycznie, najtaniej 350zł + cashback 200zł to daje nam 150zł. Zadzwoniłem do dziadka żeby mi podał wszelkie dane z popredniego OC i wykupie mu tą polisę.

Faktycznie z tego Mubi polisa przyszła, a po około 3 tygodnia przyszedł zwrot 200zł na konto. Pomyślałem że petarda, wnuczek zaoszczędził dziadkowi 400zł.

Po 2 miesiącach, dzwoni do mnie dziadek i mówi że jakiś list przyszedł w związku z ubezpieczeniem i jakimiś karami straszą. Pojechałem do dziadka, wziąłem ten list i powiedziałem mu, że to pomyłka i muszę im wysłać potwierdzoną polisę.

Listem tym, był list od UFG. Podczas wykupywania ubezpieczenia dziadek pomylił się, jak podawał mi datą zakończenia obecnego OC, i w wyniku tego powstała przerwa 1 dzień w ciągłości ubezpieczenia. Kara to jedynek 1700pln

I z dobrego uczynku, wyszło że muszę zapłacić 1700zł kary, bo nie powiem przecież dziadkowi co się zdarzyło naprawdę. Chyba by dostał zawału.

#motoryzacja #prawo #zalesie #samochody
  • 68
  • Odpowiedz
@xspeditor: @Saeglopur coś mi tu nie pasuje, ubezpieczenia OC przedłużają się automatycznie o ile nie dasz wypowiedzenia umowy (często dochodzi przez to do podwójnego oskładkowania) więc czemu w tym przypadku nie przedłużyło poprzedniej umowy automatycznie?
  • Odpowiedz
@MatPL1122 poprzednia umowa była u agenta PZU do którego zadzwoniłem i powiedziałem że wykupiłem gdzie indziej. Zresztą z tego co pamiętam chyba w tym Mubi też była taka opcja że oni wysyłają info
  • Odpowiedz
@xspeditor: ale u tego ubezpieczyciela co miał dziadek wcześniej powinno się przedłużyć z automatu, przynajmniej kiedyś tak było. Nie przedłużało się tylko po kupnie pojazdu. jak zawarłeś nawet w tym mubi powiedzmy 02/07, a tam się skończyło 01/07 to i tak powinno się przedłużyć. I wtedy się tą starą umowę wypowiada z 28a, a nie 28. Chyba że dziadek wypowiedział z art. 28, umowa się nie przedłużyła i wtedy podał
  • Odpowiedz
@lentilek: Ale mi nie chodzi abyś bez oc śmigał. Po prostu masz oc państwowe, droższe 5x od cywilnego wtedy xD. Jak opłacisz już oc cywilne bo ci się przypomni to ci wysyłają rachunek za te dni. Jak nie opłacisz to komornik.

No ale to państwo jest antyludzkie po prostu.
zresztą te kary są po prostu barbarzyńskie. Nie lepiej wprowadzić coś takiego jak ja mówię? Wtedy śmigasz tak czy siak z
  • Odpowiedz
@xspeditor ale wypowiedziałeś umowę w poprzedniej ubezpieczalni z jaką data? Bo jeżeli z datą rozpoczęcia tego drugiego ubezpieczenia to przez jeden dzień powinieneś mieć ubezpieczenie z automatycznego przedłużenia umowy, a dopiero dzień później wypowiedzianą umowę
  • Odpowiedz
@MateMizu: Widocznie, żeby spiął się UFG nie wystarczy x5 stawka dzienna, albo kłopot z naliczaniem
Po prostu w latach 2000 ludzie nie kupowali OC, potem wprowadzili te kary ale nie szły z automatu. Musiałem mocno naciągnąć okres, żeby dostać mandat. A teraz wprowadzili z automatu z tego co czytam. Kara dotkliwa, ale ją rozumiem. Chyba niechciałbyś sytuacji, że kogoś z rodziny albo ciebie potrąci typek bez OC, co zarabia minimalną,
  • Odpowiedz