Wpis z mikrobloga

Czasami dobre uczynki w bolesne uczynki mogą się obrócić. Dziadek lat 83 poprosił mnie bym ogarnął mu OC na Cinquecento 700. Przedłużenie w PZU dostał na 550zł i chciał coś taniej. Pomyślałem że tyle razy na Youtube widziałem reklamy tego Mubi więc spróbuję tam dziadkowi wykupić ubezpieczenie. No i faktycznie, najtaniej 350zł + cashback 200zł to daje nam 150zł. Zadzwoniłem do dziadka żeby mi podał wszelkie dane z popredniego OC i wykupie mu tą polisę.

Faktycznie z tego Mubi polisa przyszła, a po około 3 tygodnia przyszedł zwrot 200zł na konto. Pomyślałem że petarda, wnuczek zaoszczędził dziadkowi 400zł.

Po 2 miesiącach, dzwoni do mnie dziadek i mówi że jakiś list przyszedł w związku z ubezpieczeniem i jakimiś karami straszą. Pojechałem do dziadka, wziąłem ten list i powiedziałem mu, że to pomyłka i muszę im wysłać potwierdzoną polisę.

Listem tym, był list od UFG. Podczas wykupywania ubezpieczenia dziadek pomylił się, jak podawał mi datą zakończenia obecnego OC, i w wyniku tego powstała przerwa 1 dzień w ciągłości ubezpieczenia. Kara to jedynek 1700pln

I z dobrego uczynku, wyszło że muszę zapłacić 1700zł kary, bo nie powiem przecież dziadkowi co się zdarzyło naprawdę. Chyba by dostał zawału.

#motoryzacja #prawo #zalesie #samochody
  • 80
  • Odpowiedz
@xspeditor: Ja zawsze kilkakrotnie sprawdzam daty, żeby przez głupi błąd się nie wpakować, bo też właśnie gdzieś usłyszałem.
Aktualnie anulować to wątpię że ci anulują, tak z 8 lat temu to jeszcze by anulowali. Możesz napisać jeszcze raz oficjalny żal i prośbę o anulowanie, bo takie kontaktowanie się luźne to nic nie pomoże. A jak nie anulują to prośbę o płatność w ratach to pewnie ci rozbiją. Chyba, że masz
  • Odpowiedz
@xspeditor: nie powinno być kary za brak OC
Jak ktoś na kabriolet którym jeździ od maja do września to czemu ma płacić za cały rok jak auto w garażu siedzi ?
Jak ktoś ma klasyka który robi przez 3 lata to czemu ma za niego płacić ?
Albo jakiś dziadek co nie chce sprzedać ale auto w garażu ?
Powinno się nie płacić OC i tyle. Jak wyjedziesz bez OC
  • Odpowiedz
mnie 4300 anulowali


@Leniek: jak to zrobiles? Ja pisalem zażalenia, odwołania itd i musialem placic 3800 a to jeszcze byl czas codivu gdzie zamkneli na 2 tygodnie urząd komunikacji i fyzycznie nie mogłem zarejestrowac auto (dostac tablicy) i ubezpieczyc auto, nawet screeny ze strony urzedu, ze byli zamknieci nic nie wskórał i musiałem zapłacić
  • Odpowiedz
I z dobrego uczynku, wyszło że muszę zapłacić 1700zł kary


@xspeditor: Następnym razem będziesz wiedział, że za każdy dobry uczynek przewidziana jest kara. Było powiedzieć, że taniej nie będzie i miałbyś spokój. Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Filipiak20: No to taką karę + mega mandat powinna ponieść osoba która nie płaci OC. Dlaczego ludzie inteligentni którzy trzymają auto bez silnika czy inne przypadki mają płacić jak nie korzystają? Bo jakiś idiota może wyjechać na drogę bez OC.
  • Odpowiedz
@MateMizu odpisujesz dokładnie to jak działa UFG (Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny) z tym że proponujesz stawkę dobową ale to dla niektórych skończyło by się podobnymi kwotami. Kary UFG zależne są od średniego wynagrodzenia krajowego. Średnia idzie w górę kara też.
Jednak zasada jest taka sama, za brak polisy i ewentualne szkody poszkodowany otrzyma odszkodowanie z funduszu.

  • Odpowiedz