Wpis z mikrobloga

Eh, muszę to zrobić. Ten januszex mnie dobija. Obiecują podwyżkę od 5 lat i nic. Przychodzę dzisiaj z wypowiedzeniem umowy. Zobaczymy co szef na to powie. Jestem aktualnie jedyną osobą na dziale która bez niczyjej pomocy da sobie radę, bo reszta to nowe osoby. Miałem je uczyć, ale wali mnie to. Obieram od razu cały mój urlop i wypadam z tego gówna zwanym firmą. Po 16 opiszę wam co i jak.

#praca #pracbaza #korposwiat #zalesie
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TwujKoshmar: bo jest mokrym snem ludzi, którzy to plusują - też by chcieli mieć odwagę jebnąć papierami u Janusza i dać więcej info po 16.
  • Odpowiedz
@TwujKoshmar: bo zdecydowana większość społeczeństwa się z nim utożsamia - mamy prace, które nas nie satysfakcjonują, w których się zasiedzieliśmy, inną niż sobie to wyobrażaliśmy. Pracujemy, bo trzeba za coś żyć, ale znalezienie pracy marzeń to szczęście odnalezione przez niewielu. Dlatego gdzieś tam w środku wiemy, że powinniśmy rzucić papierami, ale wiemy też, że niekoniecznie uda się znaleźć coś lepszego. No i co dalej? Więc tak tkwimy w tym bólu
  • Odpowiedz
Wypowiedzenie masz aż 3 miesiące, skoro robisz tam 5 lat, czyli do końca października, także bez porozumienia z pracodawcą to za szybko sobie stamtąd nie wylecisz
  • Odpowiedz
@M4rcinS aż nie wierzę, że szef może być takim Januszem. Tzn. Jesteś mu obiektywnie potrzebny i powinieneś mieć na niego duży wpływ.

Tutaj właśnie widać przewagę ludzi, którzy są zaradni, obrotni i dbają o swoje interesy. Taki gość może być nawet średniej jakości specjalistą, ale tak się zakręci i zadba o swoją pozycję, że dostanie więcej niż świetny acz nieśmiały specjalista, który czeka aż go dostrzegą i dostanie podwyżkę.
  • Odpowiedz
Jestem aktualnie jedyną osobą na dziale która bez niczyjej pomocy da sobie radę, bo reszta to nowe osoby.

@M4rcinS: powiedział każdy w pierwszej robocie. Po 14 latach pracy stwierdzam że nie ma osób niezastąpionych i zwolnienie się najistotniejszej osoby to zazwyczaj mała niedogodność.
  • Odpowiedz