Wpis z mikrobloga

Krótki artykuł o tym jak Polacy postrzegali i postrzegają pacyfizm oraz podejście do wojska.

https://zeszyty-naukowe.awl.edu.pl/resources/html/article/details?id=41499&language=pl#145884

A Wy znacie jakieś organizacje pacyfistyczne lub antywojenne/antymilitarystyczne które mogłyby wpłynąć na opinię publiczną?
Kojarzę tylko Ruch Antywojenny, ale to są jakieś ruskie trolle, co można zauważyć po zachowaniach ich użytkowników.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #anarchokapitalizm #anarchizm #libertarianizm #niebieskiepaski #teczowepaski #prawamezczyzn
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tylko czy oni rzeczywiście mają jakiś wpływ?


@Xing77: Póki co nie mają wpływu, co widać po wynikach wyborów do Sejmu. Jest spore zainteresowanie w internecie, ale wiadomo, nie aż tak duże jakie maja partie telewizyjne. Poza tym już przyszywają łatkę M. Maciakowi bycia prorosyjskim. Wiadomo - dyplomatyczne rozwiązania zamiast "wgniatania kogoś w ziemię", stawianie polskiej gospodarki na pierwszym miejscu, zdystansowanie się do wydarzeń na wschodzie, to wszystko podpada pod ruską
  • Odpowiedz
  • 0
@Aperitiff:

Wiadomo - dyplomatyczne rozwiązania zamiast "wgniatania kogoś w ziemię", stawianie polskiej gospodarki na pierwszym miejscu, zdystansowanie się do wydarzeń na wschodzie, to wszystko podpada pod ruską agenturę ( ͡° ͜ʖ ͡°).


Przecież to w ogóle nielogiczne i nierozsądne podejście. Ale wiem o czym mówisz bo ostatnio też spotykam się z takim podejściem w stosunku do innych. Jak media i politycy mogą ludźmi manipulować to aż szok. Uważam jednak że dalej musimy ludzi
  • Odpowiedz
@Xing77: póki się nie skończy wojna na Ukrainie nie ma szans, by ruchy pacyfistyczne cokolwiek ugrały, ludzie obecnie są w trybie "zaraz będzie wojna".
  • Odpowiedz
mała partia polityczna


@Xing77: Nie wiem,czy RDiP można tak sklasyfikować. To jest bardziej ruch społeczno-polityczny, bez ukształtowanych struktur partyjnych, co też było tłumaczone w programach M. Maciaka. Co mogę dodać, to to, że nie będę raczej szukał nowości, póki co Maciak niczym mi nie podpadł. Uważam, że dobrze punktuje naszych politykierów, zarówno z małych i głównych partii, dobrze obnaża też nasz fałszywy, systemowy "antysystem" (polityków, wszelkiej maści jutuberów, influencerów, działaczy),
  • Odpowiedz
A Wy znacie jakieś organizacje pacyfistyczne lub antywojenne/antymilitarystyczne które mogłyby wpłynąć na opinię publiczną?


@Xing77: Kosciół Katolicki -obrona życia od poczęcia do.... NATURALNEJ śmierci
  • Odpowiedz