Wpis z mikrobloga

#programowanie #webdev #prawo #kiciochpyta
Hej w moim rodzinnym powiecie niebyło takiej strony z wiadomościami.
Więc dwa lata temu taką napisałem.

Na stronie zaczyna się powoli robić większy ruch, dla mnie ideą tej strony było, żeby mieszkańcy mogli "anonimowo" pisać komentarze, no i tutaj pytanie czy ja mogę mieć jakieś konsekwencje prawne jak ktoś wrzuci jakiś komentarz.

Oczywiście te obraźliwe nie przepuszczam typu - "burmistrz to debil"

Ale jak ktoś napisze coś typu
"no, my się o drogę prosimy 7 lat, a córka burmistrza wybudowała się na tej wsi [Nazwa wsi] to dziwnym trafem pod jej ulicą położyli asfalt i nawet lampy postawili"

"ja bym się zainteresował gdzie pracuje syn starosty, bo jest informatykiem w urzędzie a z tego co wiem to niema żadnych studiów"

"siostra żony burmistrza została zatrudniona w MOPSIE, bierze kasę i nawet do pracy nie chodzi"

W sensie, że takie komentarze to niby oszczerstwo albo pomówienie a może i prawda - czy za takie treści mogę mieć problemy

Sam mnie #!$%@?ło życie w moim powiecie, na facebooku z imienia i nazwiska nikt nie napisze, to ludzie mogą wylać żale i "nowinki" na mojej stronie.
  • 5
  • Odpowiedz
@kodecss Możesz sobie pisać, że "za komentarze odpowiadają użytkownicy", ale pozwy i tak będą do ciebie. W dodatku zainteresuj się czy nie podlega z pod jakieś prawo prasowe i nie musisz tego gdzieś zgłosić. Parę lat temu chyba była afera, że nagle każdy blog musiał się rejestrować jako portal, zbierać logi itd.
  • Odpowiedz
@kodecss: Jeżeli władza naruszyła prawo w celu uprawiania nepotyzmu to niech wyleją swoje żale publicznie, przecież byłaby z tego inba na minimum województwo. Zawsze można też zaalarmować odpowiednie służby.

Udostępniając możliwość anonimowego sapania o wszystkim na prawo i lewo będziesz miał rzeszę jadowitych frustratów pomawiających o co im tam przyjdzie do głowy "dla zasady", a nie po prostu zirytowanych stanem gminy mieszkańców.
  • Odpowiedz