Wpis z mikrobloga

#it #programowanie #praca #programista15k

Jak wygląda rynek w polsce blockchain developera? Warto coś działać w tę stronę? Miałem trochę o tym na studiach, wybrałem inną bardziej pewną scieżkę, ale ciągle wracam myślami o tym. Wydaje się taki bardziej specjalistyczny temat a w takim zawsze są większe pieniądze(no i duży próg wejścia). Pytam tak orientacyjnie narazie ale często słyszę, że web3 to taka przyszłość
  • 5
  • Odpowiedz
Jak wygląda rynek w polsce blockchain developera? Warto coś działać w tę stronę?


@DoubleWu: Nie, scamerskie firmy robiące shitcoiny pod hosse. Poza tym nie słyszałem by ktoś normalnie używał blockchaina.
  • Odpowiedz
ale często słyszę, że web3 to taka przyszłość


@DoubleWu: tak samo jak bitcoinem będziemy płacić za bułki w żabce a nft będzie tylko rosło. O ile blockchain imo ma jakieś zastosowania (głównie jako crypto albo jako zamiennik różnych dokumentów notarialnych) to web3 to scam mający w celu transfer pieniędzy od inwestorów do akolitów blockchaina zakładających swoje gówniane startupy

Jak wygląda rynek w polsce blockchain developera?


@DoubleWu: Z tego
  • Odpowiedz
W Polsce? Nie wygląda. Na świecie? Jest spoko jeśli chodzi o kasę i projekty. Problem z tym, że web3 samo w sobie to shitshow, mało która firma/DAO robi coś ciekawego. Ja jestem web2(node/c#/unity/unreal) devem robiącym dla DAO, tworzymy platformę dla developerów gier do integracji NFT i marketplace'u, z self-custodial accountami dla graczy. Projekt ciekawy, faktycznie ma biznesowo sens, ale cała web3 otoczka to trochę syf, kiła i mogiła. Do tego większość web3
  • Odpowiedz