Wpis z mikrobloga

Mamy to, nocna cisza alkoholowa w Warszawie została przegłosowana. Największa represja wobec alkoholików po 89' xD

Trzeba to opić wodą z limonką ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Módlmy się za weekendowych meneli, czekają ich ciężkie chwile xd

#alkohol #alkoholizm #warszawa #wiadomosci #niepopularnaopinia #zdrowie #neuropa
tomosano - Mamy to, nocna cisza alkoholowa w Warszawie została przegłosowana. Najwięk...

źródło: temp_file6033041842868979506

Pobierz

Czy nocna cisza alkoholowa to dobry pomysł?

  • Tak 45.4% (2425)
  • jeszcze jak 14.0% (745)
  • Nie 30.2% (1614)
  • alkohol to moje paliwo 10.4% (553)

Oddanych głosów: 5337

  • 113
  • Odpowiedz
polskie społeczeństwo nadal ma problem z alkoholem


@vealen0: polskie społeczeństwo nie ma problemu z alkoholem. Na tle innych narodów nie jesteśmy nawet w pierwszej 10. spożycia na głowę.
  • Odpowiedz
@Bujak Zgadzam się, na prawdę jest lepiej od kiedy wprowadzili prohibicję, jeśli ktoś pije to idzie do barów na rynku a chlejusy które siedziały po parkach zniknęły
  • Odpowiedz
Tak, tak, alkohol jako symbol libertariańskiej wolności xD zapomniałeś o broni, jeździe bez pasów i ulicznej fabryce paróweczek

@tomosano: W takim razie według ciebie co jest symbolem wolności?
  • Odpowiedz
Wszędzie, gdzie wprowadzono podobne obostrzenia spadała liczba interwencji policji i mieszkańcy mówili o poprawie.

@Escalade: A jakby wprowadzić godzinę policyjną, to liczba interwencji by spadła prawie do zera. To będzie następny krok?
  • Odpowiedz
Największa represja wobec alkoholików


@tomosano: Jaka znowu represja wobec alkoholików?

Przecież to jest wyłącznie wylobbowane przez właścicieli knajp i klubów, którym się nie podobało że goście zamiast kupić u nich 40cc Grantsa za 30zł, wyskakują do Żabki albo nocnika po
  • Odpowiedz
Po prostu nie ma turystyki i knajpy z braku klientów zamykają się wcześniej. U was powoli to samo będzie się robić


@galonim: Z zakazu wyłączone są lokale gastronomiczne, więc nie wiem komu ty chcesz te swoje farmazony opchnąć.
  • Odpowiedz
A jakby wprowadzić godzinę policyjną, to liczba interwencji by spadła prawie do zera. To będzie następny krok?


@ibilon: Nie, wcześniej zdelegalizują prawactwo i wprowadzą nakaz poruszania się na czworaka po północy, żeby się nikt nie przewrócił.
  • Odpowiedz
@cptyossarian765 czerwone mięso nie powoduje raka. To są jakieś ściemy, bo obecnie jest nagonka na mięso. To żywność wysoce przetworzone, z cukrem na czele, jest przyczyną problemów zdrowotnych. A co do ludzi co chcą wszystkiego zakazywać to racja.
  • Odpowiedz
@Bujak tylko ile z tego to interwencje związane z zakłócaniem spokoju lub porządku? Bo pod "interwencje związane ze spożywaniem alkoholu" zalicza się też zwykłe spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, gdzie często rzeczywista szkodliwość jest praktycznie zerowa, nawet zgłoszeń nie ma, ale policjant/strażnik miejski wypatrzy i mandat się należy. Bo ja jak byłem w maju w Krakowie, to nie zauważyłem jakiejś mniejszej ilości pijanych, kłócących się osób na Starym Mieście w stosunku
  • Odpowiedz