Wpis z mikrobloga

Czyli Janusz, który pilł piwo, jest po zawodówce i ma 1 kurnik w dużym mieście, bo kupił go 20 lat temu jest milionerem, a specjalista po studiach inżynierskich, który wykonuje jakieś wyspecjalizowane czynności, które są poza zasięgiem Janusza, ale siedzi na wynajmie jest biedakiem i Janusz go wciąga nosem majatkiem?

To musiało jebnac.

#mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci #koalicjadeweloperska #mieszkanie #kredythipoteczny
  • 36
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: nie wiem czy się odnosisz do jakiejś sytuacji / cytatu ale przecież zawsze to tak działało.

Ktoś kupił dawno temu działkę w małym mieście, teraz mieszka w samym centrum metropolii i nieruchomość jest warta miliony
Ktoś kiedyś kupił mieszkanie w wielkiej płycie niedaleko centrum warszawy, teraz okazuje się że mieszka w centrum przy samym metrze
Ktoś kiedyś kupił za grosze hektary ziemi pod uprawy, teraz sprzedaje za setki tysięcy deweloperom pod
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista specjalista to nadal tylko specjalista. W kapitalizmie nie zarabia się na tytułach naukowych czy stanowisk w korpo a właśnie na kapitale. Możesz być żulem spód żabki, jak masz kapitał to żyjesz z procentów. Podziękuj rodzinie, że od pokoleń nie gromadziła majątku a przejadali to co zarobili.
  • Odpowiedz
Co niby odbija? Ofert jest coraz więcej. Już spada od miesiąca. Okłamują was tylko w artykułach, sprytnie przedstawiając dane do maja i dalej już nie. I o transakcyjnych też nie piszą, tylko ofertowe podają.


@MakiawelicznyAltruista: bo piszesz to musiało jebnąć, a przecież nic nie jebło XD ceny nadal rosną albo stoją w miejscu. To jest to jebnięcie??
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: jeżeli przez 10 lat inflacja jest u celu 2.5 procent to za 10 lat ceny nie wzrosną o 25 procent tylko 28
Przy 3 procentach inflacji przez 10 lat to jest 34 procent przy średniej 3.5 masz 41 procent wzrostu. Wyobraź sobie że jak mieszkanie za bańkę plus kosztowac po spadkach będzie bańkę to za 10 lat będzie kosztować na rynku bańkę trzysta
  • Odpowiedz
@majkel88: Znam rodziny które od 15-20 lat żyją tylko z tego że sprzedadzą sobie jedną działęczkę z ojcowizny. Ale to trzeba bylo dobrze trafić. Tylko oni #!$%@?ą te pieniądze i ich dzieci znowu zaczną z niczym.
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: oczywiscie ze tak. Ja mam dwa dyplomy i zarabiam 4k EUR na reke i mimo to nigdy nie dojade do poziomu mojego starego, ktory nie skonczyl nawet szkoly sredniej, cale zycie zarabia minimalna bo ma wazniejsze zajecia niz rozwoj zawodowy (czyt. piwo na kanapie), ale dostal w prezencie 100m2 mieszkanie a do tego dwa 65m2 odziedziczyl.
  • Odpowiedz