Wpis z mikrobloga

Czyli Janusz, który pilł piwo, jest po zawodówce i ma 1 kurnik w dużym mieście, bo kupił go 20 lat temu jest milionerem, a specjalista po studiach inżynierskich, który wykonuje jakieś wyspecjalizowane czynności, które są poza zasięgiem Janusza, ale siedzi na wynajmie jest biedakiem i Janusz go wciąga nosem majatkiem?

To musiało jebnac.

#mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci #koalicjadeweloperska #mieszkanie #kredythipoteczny
  • 36
  • Odpowiedz
jest po zawodówce ....... a specjalista po studiach inżynierskich.......


Oboje są więc specjalistami. Jeden projektuje rurki, drugi je spawa. Ta sama pensja. Nikt za sam dyplom niczego nie dostaje w życiu. Nie każdy inżynier jest od budowy rakiet kosmicznych.

A do sedna Janusz budował swój kapitał 20 lat inżynier też może za 20 lat mieć lepiej, niż świeży Janusz po zawodówce

@MakiawelicznyAltruista:
  • Odpowiedz
Dzieciaki odkrywają kapitalizm.

U nas i tak jest stosunkowo wyrównanie bo mamy młody kapitalizm, dopiero 30 lat u nas.
Z mojego grona przyjaciół wszyscy mniej więcej zgodnie startowali od zera ale nikt się nie mazał i każdy już tam czegoś się podorabial, ja mam nawet kilka nieruchomości właśnie z pracy inżyniera.
Ale jeśli miałbym dać młodemu radę to punktem wyjścia jest odróżnić na co masz w życiu wpływ a na co nie
  • Odpowiedz
@ATAT-2: brakuje tutaj ktoś kiedyś kupił bitkojna za 1000 Ziko, ktoś kiedyś kupił coś tam i teraz jest droższe. Dam Ci pro trop bądź tym mietkiem i kup gwarantuje Ci że może nie zyskasz 100x ale zyskasz a nie psiocz. To że jakaś kwota obecnie to dla Ciebie śmieszny pieniądz to nie znaczy że ta sama kwota była śmieszna 20 lat temu.
  • Odpowiedz
  • 1
@Sisal mylisz adresata - to op płaczę ze ktoś ma lepiej bo kiedys kupił coś za grosze co teraz jest warte kupę kasy. Ja mu pisze ze tak życie działa
  • Odpowiedz