Wpis z mikrobloga

Dobra Mirki i Mirabelki hehehszki heheszkami ale w Polsce wynajem niszczy możliwość na własność kupna mieszkania / domu jak patrzę na takie osoby 30/40 + który żyją w wynajmowanym mieszkaniu / pokoju / mikro kawalerce to aż się smutno robi.... ciekaw jestem kiedy nastąpi faza 'skok na magika' z powodu uświadomienia sobie w jak potwornej sytuacji się znajdują, dla większości powyższych osób o których pisze odłożenie 100k w ciągu roku to jest coś niemożliwego.

#mieszkanie #nieruchomosci #wynajem
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@printHelloWorld: żeby odłożyć 100k w ciągu roku trzeba odkładać około 8400zł miesięcznie, czyli żyjąc jak robak trzeba zarabiać w okolicach 13000 złotych netto. Mniej niż 1% ludzi zarabia tyle lub więcej. Op ma 13 lat
  • Odpowiedz
@kexus512: Mirek podałem ci przykład optymistyczny, mam świadomość tego że dla większości odłożenie takiej kwoty jest niemożliwe, ale twoja odpowiedź potwierdza tylko fakt że te osoby i zapewne duża część społeczeństwa która żyje tak jak napisałem powyżej ma sytuację wręcz tragiczną.
  • Odpowiedz
jak patrzę na takie osoby 30/40 + który żyją w wynajmowanym mieszkaniu / pokoju / mikro kawalerce to aż się smutno robi...


@printHelloWorld: to zależy od i ndywidualnego człowieka. U mnie wynajmuje pokój taki pan koło 50, po rozwodzie i płaci alimenty.
Ten pan jest bardzo zadowolony z życia, czasem spotykamy się na piwko i opowiada więc wiem. On nie planuje nic kupować, prawdopodobnie będzie wynajmował ten pokój do śmierci
  • Odpowiedz
@laporte: no to są osoby o których pisze powyżej tylko że to gość o którym mówisz ma około 50 lat więc on już nie ma zapewne za co kupić mieszkania a nie wierzę że chce dogorywać na cudzym (chociaż może i ma taki plan), większość osób 30/40 + nieświadomie idą podobna droga co Pan o którym piszesz i to jest okropne.
  • Odpowiedz
@printHelloWorld: chciałem tylko napisać że niektórym jest dobrze w wynajmowanych pokojach, i to jest zgodne z ich stylem czy etapem życia. ALe wiem też że to są wyjątki, wiekszośc wynajmujących pokoje nie lubi tej sytuacji, a swiadomość że nigdy nie będzie cię stać na wynajem lub kupno przyzwoitego mieszkania musi być dolująca. Tu się zgadzam.
  • Odpowiedz
sytuacja wynajmujących jest wręcz tragiczna.


@printHelloWorld: oni w takiej sytuacji się do tego adaptują. Żeby przetrwać, przestają myśleć perspektywicznie, zmniejszają marzenia, przestają tak o sobie zabiegać, życie staje się czymś odbywanym na bieżąco, po prostu świat zgniótł w nich coś co odpowiadało za chęci lub nie było nigdy ambitni/utalentowani w czymś lub mogli nawet nie zrozumieć w czym

Ja znam osoby co mają 500-700k na koncie i wynajmują.

Biorąc od uwagę odsetki wynajem wychodzi im
  • Odpowiedz