Wpis z mikrobloga

Rozpocząłem/am poważną naukę języka polskiego.
Dowiedziałem/am się, że w przeciwieństwie do angielskiego litera y jest samogłoską i zrozumiałem/am, dlaczego jest tak wiele zyk, cz, sz, rz. Nauczyłem/am się również, co oznaczają znaki ó, ś, ź, ń. Mam nadzieję, że za miesiąc będę mógł/mogła czytać mikroblogi na Wykopie bez użycia tłumacza.()

#nauka #porea #korea
josb515 - Rozpocząłem/am poważną naukę języka polskiego. 
Dowiedziałem/am się, że w p...

źródło: KakaoTalk_20240706_123509139

Pobierz
  • 230
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@josb515 pozdrawiam kolegę!
Nie wiem czy już padło takie pytanie, ale jak znalazłeś stronę wykop.pl?
Pod awatarami (miniaturkami) masz paski niebieskie, biale i różowe. Niebieski oznacza mężczyznę, biały, to brak określenia płci, a różowy to kobieta. Jeżeli w zdaniu pojawi się coś jak "moja różowa", to chodzi o dziewczynę piszącego to użytkownika. Jeżeli zobaczysz tag #niebieskipasek (niebieski pasek), to są to wątki dotyczące mężczyzn.
Polska jest bardzo bezpiecznym krajem,
  • Odpowiedz
@josb515: tak w ogóle to poznałem kiedyś jednego Koreańczyka i powiedział mi, że Polska i Korea są podobnymi krajami i potrafi nas zrozumieć ze względu na umiejscowienie geopolityczne i historię. Tak jak w naszym przypadku mieliśmy wrogów z obu stron w postaci Niemców i Rosji, tak wy w postaci Chin i Japonii. Myślę, że jest w tym dużo prawdy
  • Odpowiedz
  • 3
#niebieskipasek (niebieski pasek), to są to wątki dotyczące mężczyzn.


@Akayari: Dzięki za miłe wyjaśnienie. Korzystając z ChatGPT, dowiedziałem się, że najbardziej aktywną stroną internetową w Polsce jest wykop.pl. Chociaż na SNS dominuje Facebook, ciekawiło mnie, gdzie znajdują się anonimowe strony internetowe. Wykop jest faktycznie trudny do znalezienia dla obcokrajowców przez zwykłe wyszukiwarki, co często zadają pytanie.

Dziękuję za powitanie! Do zobaczenia wkrótce!(
  • Odpowiedz
  • 0
a umiesz powiedzieć #!$%@? i #!$%@? bo bez tego się nie nauczysz


@rubellllOK: Już teraz czuję się trochę przytłoczony tymi licznymi gramatycznymi uwagami dotyczącymi męskiej i żeńskiej formy wyrażeń polskich tutaj.
  • Odpowiedz
@josb515: koreńczycy mają jakąś wrodzoną umiejętność szybkiej nauki języków więc podejrzewam że Ci się uda ( ͡º ͜ʖ͡º) a teraz proszę o powiedzenie jakiś jest Twój ulubiony k-popowy zespół i k-drama ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@BelkaBec: Ciekawy :)
Myślę, że jest to metoda nauki, która nie stwarza większych problemów jedynie z komunikacją i czytaniem tekstu.

Jednak prawdziwą trudnością w języku koreańskim są chińskie znaki wywodzące się z chińskich znaków.

Na przykład „Yeonpae” (連敗) i „Yeonpae” (連霸) to te same litery w języku koreańskim, ale ich znaczenie oznacza wygraną z rzędu / przegraną z rzędu. Oznacza to
  • Odpowiedz