Wpis z mikrobloga

Rozpocząłem/am poważną naukę języka polskiego.
Dowiedziałem/am się, że w przeciwieństwie do angielskiego litera y jest samogłoską i zrozumiałem/am, dlaczego jest tak wiele zyk, cz, sz, rz. Nauczyłem/am się również, co oznaczają znaki ó, ś, ź, ń. Mam nadzieję, że za miesiąc będę mógł/mogła czytać mikroblogi na Wykopie bez użycia tłumacza.()

#nauka #porea #korea
josb515 - Rozpocząłem/am poważną naukę języka polskiego. 
Dowiedziałem/am się, że w p...

źródło: KakaoTalk_20240706_123509139

Pobierz
  • 230
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 21
Jak nie będziesz rozumieć co ludzie tutaj piszą, nawet używając translatora, to się nie przejmuj. Ja też wielu z nich nie rozumiem.


@Tasde:
Co ty teraz mówisz?

  • Odpowiedz
@josb515: Język Polski jest taki trudny, ponieważ jednym słowem jesteś w stanie określić płeć, czas, oraz czynność jaką wykonujesz, w języku angielskim potrzebujesz do tego kilku słów. Podam Ci przykład. Słowo "zjadłem" oznacza, że mężczyzna skończył już jeść, "zjadłam" oznacza, że kobieta skończyła już jeść, natomiast czas teraźniejszy już tego nie określa bo tu tak czy siak powiesz "jem" wtedy jesteś w trakcie jedzenia, a "zjem" to, ze dopiero będziesz
  • Odpowiedz
  • 16
Kolega jesteś w stanie załatwić monety z KRLD?


@Sultan_Kosmitow: Jeśli to będę posiadał, prawdopodobnie zostanę zatrzymany za naruszenie prawa bezpieczeństwa narodowego.( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Z punktu widzenia miejscowego, obcokrajowiec używający slangu i słów znanych tylko tubylcom jest jednocześnie dziwny i zajebiście fajny. "Ten koleś wygląda, jakby zasługiwał na to, żeby być moim przyjacielem" – takie mam odczucia.

Chciałem być zajebiście fajny, więc wybrałem Wykop.( ͡º ͜ʖ͡º)


@josb515: uczenie sie slangu jest fajne ale uczenie sie wykopowego slangu i uzywanie go w prawdziwym zyciu nie jest fajne. Serio nie rob
  • Odpowiedz
@josb515 Mirek z Korei #mirekzkorei Mirek to imię, ale na wykop.pl jest mikro chat, więc każdy co pisze coś na mikro chacie mirkuje i nazywamy go mirkami a dziewczynki Mirabelki. Piszesz tu i jesteś niebieski więc jesteś Mirek. Mirek to imię podobne do 미레
  • Odpowiedz
@josb515: Mirek to polskie imię, ale również slang na tej stronie. My na tej stronie (mikroblog) określamy się mianem Mirka - facet albo Mirabelki - kobieta. Mirabelka w języku potocznym oznacza rodzaj takiej małej kwaśnej gruszki. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale poza tą stroną nikt tak kobiet i mężczyzn w Polsce nie nazywa.
A samo "z" to inaczej angielskie - from. Więc "Mirek z" to inaczej
  • Odpowiedz