Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Demotywuje mnie fakt że w Europie tak się mało zarabia, a w Polsce to juz w ogóle.
W stanach co chwila na reddicie czytam o ludziach co zarabiaja po 150-200k dolarow rocznie czyli po 50-60 tys zlotych miesiecznie brutto. A juz szkoda gadac o ludziach co dostaja po 500k (lekarze), albo czasem i milion dolarow rocznie.

W Polsce takie zarobki nie do osiagniecia dla 99,9% ludzi

#zarobki #usa #polska #praca #pracbaza #zycie #depresja #pensja #pracait



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 52
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: żeby dobrze zarabiać trzeba chcieć i nie wymyślać wymówek. uczyłem kilka osób za darmo z dobroci serca do pracy gdzie zarabialiby 15k/mc i większość stwierdziła że nie ma sensu i zrezygnowali... reszta zarabia tyle lub więcej. mniej czytania o ludziach, więcej nauki żeby być takimi ludzmi.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim tak tak, przeliczaj dolary na złotówki. Koszta też masz amerykańskie, porównywanie pensji i tylko przewalutowanie jej to analiza z dupy godna wykopkowego eksperta
  • Odpowiedz
@mirasKo-Kalwario: ci co dotrwali to frontendowiec / webdesigner (choć obecnie zajmuje się wyłącznie SEO) i webdesigner który zarabia teraz znacznie więcej ode mnie... czterem osobom się znudziła nauka ze mną, ja się wkreciłem bo znajomy mi pomógł, innej osobie też pomógł, chciał pomóc też innemu wspólnemu znajomemu któremu też się nie chciało i pracuje pewnie za minimalna...
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Tylko ogarnij sobie, że w USA (na "wsi") gospodarstwo domowe musi zarabiać 175k rocznie aby w ogóle myśleć o dziecku - to próg komfortu. To duużo ponad średnią. Ok - ktoś ogarnięty da radę ale średniak będzie głodować. W nowym jorku 60-80k rocznie kosztuje sam wynajem M2 +- 35 m^2. zarabiając 100k będziesz żył jak student żywiąc się zupkami w proszku i mrożonkami. Do tego kultura pracy wymagająca 60h
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: w Polsce koło 300k ludzi ma do dyspozycji 30k miesięcznie. To więcej w skali niż u nich i w Polsce można za to kupić dużo więcej, wszystko jest lepszej jakości.

W USA ktoś może mieć w nad morzem dom z dykty, wielki milioner typu XD WTF
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: pracuje mniej niż 2h dziennie, mam 25k/mc, żeby mieć miliony bym musiał mieć więcej dyscypliny, być bardziej ambitny i mniej leniwy ;) moje assety są warte pewnie coś koło jednego miliona tylko :(

na wykopie są takie osoby, jedna mnie nawet zatrudnia za kolo 250zł/h...
  • Odpowiedz
@TomSz: W sumie masz rację i to trochę śmieszno smutne. 90% społeczeństwa nawet nie chce dobrze zarabiać. Okazyjnie ponarzekają jak to słabo mają w życiu ale długoterminowo ich to tak naprawdę nie obchodzi. To samo w sumie ze zdrowiem.
-"Ale mnie zawsze wszystko boli" albo "Mam problemy z pamięcią i koncentracją"
-Biegać 15 km tygodniowo, regularne treningi, nauka nowego języka jako potwierdzone naukowo remedium
-"Nie no co ty nie mam
  • Odpowiedz
@TomSz to przeciętny wynik, na osobe, która się uczyła i tym bardziej innych to spodziewałem się więcej. Jednak kręcisz bo z jednej strony piszesz o nauce a z drugiej o braku dyscypliny, ambicji i lenistwie.
  • Odpowiedz
@Bejro: kiedyś narzeczonej zaproponowałem że na rok się wybierzemy na kanary, wszystko opłace, dam jej kasę i nie musi się niczym przejmować... nie zdecydowała się bo martwiła się że jak wróci nie będzie miała pracy... w przedszkolu za praktycznie minimalną ;) żeby zmienić swoje życie trzeba być też ambitnym i podejmować ryzyko, a nie kisić się w smrodzie bo już się do niego przywykło.

...tego akurat mi brakuje i regularnie
  • Odpowiedz
@Bejro

Oczywiście chodzi o naukę nakierowaną na dostanie się na najlepsze światowe uniwersytety jak Stanford czy ICL aby uprawiać tam networking.


To standard nic nowego. Dzieci elit tam chodzą i łatwiej wkręcić się do dobrego towarzystwa. Obracając się wśród miliarderów łatwiej będzie zostać jednym z nich niż wśród żuli. Znaczy wiadomo jak się będzie wstawać rano, uprawiać sport, pracować 16h dziennie, uczyć codziennie to też się osiągnie co chce
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: żeby z poziomu 5k przejść do poziomu 15k wystarczy tutorial z neta i ambicje, nie trzeba tutaj tech leada google z milionami na koncie.

jak ja mam w znajomych prezesów wielomilionowych firm to w porównaniu z nimi jestem leniwy, mało ambitny i brakuje mi dyscypliny, wszystko zależy od punktu widzenia. nawet w porównaniu z @Bejro to ja w dupie byłem i gówno widziałem, co nie zmienia faktu że
  • Odpowiedz
@bb89: no wiadomo że kosztów typu jedzenie czy mieszkanie nie ma takich samych, ale wszelkie dobra luksusowe już nie są aż tak nieosiągalne jak u nas.

Samochody, elektronika itd są u nich bezpośrednio 4-5x tańsze. Wyobraź sobie że nowy z salonu samochód "miejski" kupujesz za 10 tysięcy, nową teslę za 30, a wypasione BMW za 100.

U nas za 100 to najwyżej fabie
  • Odpowiedz
@assninja wyobraź sobie płatną opiekę zdrowotną, a koszta „codzienne” robią robotę, jak chcesz się w miarę zdrowo odżywiać to będziesz wiecej płacić w dolarach niż w złotówkach, też nie bez powodu większość ludzi kupuje auta na kredyt/leasing w usa. Elektronika 5x tańsza? xD Macbooka kupisz tajniej ale to będzie max 20-30% taniej a jeszcze musisz doliczyć podatek stanowy. I znowu mieszasz waluty, 100k dolarów za „wypasione bmw” a 100k złotych za
  • Odpowiedz