Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Demotywuje mnie fakt że w Europie tak się mało zarabia, a w Polsce to juz w ogóle.
W stanach co chwila na reddicie czytam o ludziach co zarabiaja po 150-200k dolarow rocznie czyli po 50-60 tys zlotych miesiecznie brutto. A juz szkoda gadac o ludziach co dostaja po 500k (lekarze), albo czasem i milion dolarow rocznie.

W Polsce takie zarobki nie do osiagniecia dla 99,9% ludzi

#zarobki #usa #polska #praca #pracbaza #zycie #depresja #pensja #pracait



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 54
  • Odpowiedz
@gharman , nie o tym pisałem. Jasne, ktoś kto zarabia tyle ile ja, licząc stosunek do średniej/mediany, ma więcej kasy i pewnie lepsze życie. Chodziło mi bardziej o to, że wcale tam nie ma na każdym kroku takich zarobasów o których on pisze, że będąc przeciętnym człowiekiem w Polsce można żyć na wyższym poziomie niż w USA. Nie chodzi o "przeciętność" statystyczną oczywiście, tylko że nie musisz być żadnym specem od
  • Odpowiedz
@kishibashi żaden ze mnie spec ale zjechałem pół świata i napiszę coś, co jest wyświechtane ale dla mnie bardzo prawdziwe. To nie pieniądze są najważniejsze ( ͡º ͜ʖ͡º). Lepiej żyć na średnim poziomie ale żyć, niż mieć kilkukrotnie ponadprzeciętną i nie mieć czasu żyć. A znam takich ludzi, sam taki byłem. Obecnie mam tak z 10 razy mniej kasy niż miałem ale też 10 razy bardziej
  • Odpowiedz
Obecnie mam tak z 10 razy mniej kasy niż miałem ale też 10 razy bardziej żyję


@roadtodeath: Trudno mi sobie to wyobrazic, chyba ze to taka figura retoryczna. 10 razy mniej kasy to co, zarabiales 40k a teraz 4k?
  • Odpowiedz
@gharman to już musisz się zastanowić czy warto oddać życie za pieniądze. Ja pracować nie muszę ale znam takich którzy nawet mimo, że nie muszą to pracują. Znam ziomka który ma już kilkanaście milionów oszczędności a mimo to łazi do roboty. Dla mnie to absurdalne. Żyje się raz.
  • Odpowiedz
@gharman a to się coś słabo starasz ( ͡º ͜ʖ͡º) ile masz lat, po oszczędnościach ich poznacie xD większość w Polsce a może nawet na świecie, nie ma oszczędności. Dużo ludzi zarabia po 10k a nie potrafią odłożyć xD. Dzbanizm jest potężny w tych czasach.
  • Odpowiedz
@programista15cm:

w Polsce można za to kupić dużo więcej, wszystko jest lepszej jakości.


Nie można i nie jest lepszej jakości. Bywam w stanach kilka razy w roku. Owoce i warzywa mają albo podobnej albo lepszej jakości. Kalifornia i Floryda dostarczają na potęgę dobrych warzyw i owoców. Ceny elektroniki, ubrań, samochodów, domów to przepaść między Polską, a nimi. Na ich korzyść
  • Odpowiedz
@programista15cm: Mieszkam w Trójmieście. Tutaj jest chłodniej niż na południu kraju, a mimo wszystko są dni i noce, gdzie człowiek poci się w domu. Po co się męczyć?
Moi rodzice mieszkają dalej na południe i u nich bez chłodzenia podłogi wcześniejsze lata były uciążliwe.
Na Florydzie klima to standard, bo osuszasz nią domy. Jest zbyt wilgotno na otwieranie okien. W Polsce klima to luksus.
  • Odpowiedz
@programista15cm: Co mnie obchodzi instalacja i jej koszt, skoro w dalszym ciągu z klimy w Polsce robi się luksus?
To tylko jeden z wielu przykładów na przepaść w jakości życia między Polską, a USA. Coś co za wielką kałużą jest standardem, u nas jest wciąż rzadkie. W wielu droższych mieszkaniach, które latają na wynajem tego nie ma.
  • Odpowiedz
W wielu droższych mieszkaniach, które latają na wynajem tego nie ma.


@DanielAquarius: bo ludzie maja to w dupie? To nie jest Hiszpania, Grecja, Egipt ani Floryda. Na Florydzie to wyobrażam sobie że klimatyzacja jest drugim po czystej wodzie produktem wg potrzeb
  • Odpowiedz