Wpis z mikrobloga

@Koziom: btw to jest wstyd, że najważniejsi ludzie w kraju tyle zarabiają. Premier powinien zarabiać z 300k miesięcznie, prezydent z 200k, ministrowie 100-200k, najważniejsi wiceministrowie 100-150k
  • Odpowiedz
@Koziom: ten uczuć gdy okazuje się że Minister Spraw Zagranicznych RP zarabia mniej niż połowe tego co twoja własna żona ¯\(ツ)/¯

Oczywiście w Super Ekspresie jakiś redaktor w artykule dla gawiedzi napisze że politycy za dużo zarabiają i "dlatego nie ma pieniędzy dla zwykłego ludu".
  • Odpowiedz
  • 337
@Gours: @thorgoth: Dla mnie większość ministrów nie powinna zarabiać nawet 50 tysięcy (i mam nadzieję, że tak jest, nie widziałem jeszcze, żeby inni ministrowie odnieśli się do zarzutów z nagrodami i premiami). Ale akurat Sikorski zasługuje na wyższe zarobki, bo chłop w swojej roli sprawdza się znakomicie.
  • Odpowiedz
@Gours: Generalnie wyższe zarobki w sferze politycznej mogłyby potencjalnie przyczynić się do jej jakościowego polepszenia. No bo bądźmy szczerzy, po co jakiś specjalista z sektora prywatnego ma w to iść, skoro w korpo zarobi np. 2 czy 3 razy więcej?
Oczywiście nie wiemy, ile tam politycy wyciągają dodatkowo pod stołem i na różnych wałkach, ale przecież nie każdy człowiek ma skłonności do kombinatorstwa, a to co oferuje działalność polityczna u
  • Odpowiedz
btw to jest wstyd, że najważniejsi ludzie w kraju tyle zarabiają. Premier powinien zarabiać z 300k miesięcznie, prezydent z 200k, ministrowie 100-200k, najważniejsi wiceministrowie 100-150k


@Gours: miliard od razu xD
  • Odpowiedz
@Koziom: oczywiście, że powinni. To są najważniejsze i najbardziej odpowiedzialne stanowiska w kraju, a my się bawimy w tanie państwo akurat na tym i dajemy im zarobić grosze, które zarabiają ćwoki bez wykształcenia.

A potem zdziwienie, dlaczego najlepsi ludzie wolą siedzieć w korpo i zarabiać 60 czy 80 kafli zamiast iść do polityki i na bardziej odpowirdzialnych posadach mieć 15k cD
  • Odpowiedz
@Koziom: biedny śmieciowy minister, a wystarczyło powiedzieć że Jan Paweł Drugi lubił pływać kajakiem i by dostał parę milionów premii ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@HrabiaTruposz od lat to powtarzam. Ludzie z sensownymi umiejętnościami i kwalifikacjami nawet nie spluną w kierunku polityki przy takich zarobkach. Trudno się dziwić, że garną się tam same miernoty pokroju Suskiego, a potem jeszcze sobie wyrównują kradnąc.
  • Odpowiedz