Wpis z mikrobloga

Palade traci wiarę w swój obóz.

#polityka #bekazpisu

Pisałem jakiś czas temu, że bój o większość w sejmiku małopolskim to koniec jednoosobowej partii
@pisorgpl
.

Tej, która nie zdobyła się na refleksję dlaczego została wysadzona z siodła.

Tej, która od wyborów 2023 nawet na milimetr nie posunęła się w dążeniu do posiadania pierwiastka zdolności koalicyjnych.

Tej, która ma coraz bardziej oderwane od rzeczywistości kierownictwo.

Tej, która deklarując prawicowość co raz udowadnia, że jest co najwyżej odpowiednikiem prawej strony dawnego PPS (vide niedawne głosowanie z lewicą nad nową definicją gwałtu, czyli w konsekwencji stosunek z gwarancją na piśmie, a najlepiej z nagrywaniem dla bezpieczeństwa procesowego).

Tej, która jest archaiczna w formie i w treści.

Tej, która jest zadowolona sama z siebie, bo cwaniaki z patriobiznesu z
@RepublikaTV
i
@wPolscepl
, z ich ciągiem dalszym kurszczyzny, mówią, że wszystko jest ok.

Tej, która rozkłada się od wewnątrz, bo w drugiej kadencji rządów stała się w dużej mierze formacją bezideowych tłustych kotów.

Tej, która pod wpływem wszystkich wymienionych wyżej czynników, jest kompletnie nieprzygotowana na gorącą jesień w polityce, kłopoty centrolewu.

Tej, która może, będąc w opozycji, nie być beneficjentem pogarszania się nastrojów społecznych. Tej, która jeszcze ma to co ma, bo dużej, widocznej na horyzoncie, alternatywy wciąż brak (
@KONFEDERACJA_
to wciąż, poza nielicznymi wyjątkami, polityczne przedszkolaki).

Tej, którą po wyborach prezydenckich może czekać los marginalizującego się coraz bardziej Zamkniętego Funduszu Emerytalnego PC, wobec nowego rozdania Waszyngtonu i Berlina, bądź Waszyngtonu w kontrze do Berlina.

https://x.com/MarcinPalade/status/1808110185375780880
  • 5
  • Odpowiedz
@washington:
Tej, która jest zadowolona sama z siebie, bo cwaniaki z patriobiznesu z
@RepublikaTV i @wPolscepl, z ich ciągiem dalszym kurszczyzny, mówią, że wszystko jest ok.

To jest ciekawy fragment, ja się zastanawiałem po co kierownik pozwala tym czubom z republiki robić co robią, czyli kłamać i szczuć?
Może właśnie po to by utwierdzali pisowców, że dobrze wszysko jest, dobrze robia, jest dobrze, niech to się wszysko
  • Odpowiedz