Wpis z mikrobloga

Dlaczego jest taki płacz o kredyty na mieszkania, że drogie i nie stać, jak dosłownie masa ludzi nie zarabiająca nawet 5k netto normalnie bierze kredyty?. Moja znajoma zarabiając niecałe 5k netto dostala kredyt na mieszkanie, dlaczego wiec ciągle słyszę, że jak nie zarabiam z minimum 10k netto, to nie będę miał zdolności kredytowej? Dlaczego ludzie tak kłamią?

#mieszkanie #dom #nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Janusz woli zatrudnić na czarno albo kolejnego studenta na CNC zamiast podwykonawcę na B2B


@Dueil_angoisseus: Ale ty już wtedy nie robisz dla Janusza. Tylko dla największych zakładów dla których przestój maszyny to są dziesiątki tysięcy złotych. A ty im robisz elementy na cito. U mnie akurat też jest odlewnia to często zlecenia na formy wpadają.

5k netto to często szczyt dla szaraka w polsce C (świętokrzyskie/podkarpackie)


Tak jak mówiłem odnoszę
  • Odpowiedz
Nawet placąc te 3500-4000 miesięcznie, to masz ponad 40k rocznie, to na 30 lat, to byś miał inteligencie szpagatowy grubo ponad milion. Nie ośmieszaj się


@technojezus: to niech ta twoja znajoma, która jest wymysłem twojego urojonego łba, płaci po 4k raty miesięcznie przy zarobkach 5k XDD
  • Odpowiedz
@technojezus: Witamy na wykopie xD Tutaj każdy narzeka i ma jakieś swoje teorie xD mam znajomego co ma 4k do ręki a kredyt dostał, inny o podobnych zarobkach też dostanie. Po prostu na wykopie siedzą ludzie co dostają renty inwalidzkie w wyskości 1500zł i oni nie dostają, to pisza ze inni też nie dostaną xD
  • Odpowiedz
Witamy na wykopie xD Tutaj każdy narzeka i ma jakieś swoje teorie xD mam znajomego co ma 4k do ręki a kredyt dostał, inny o podobnych zarobkach też dostanie. Po prostu na wykopie siedzą ludzie co dostają renty inwalidzkie w wyskości 1500zł i oni nie dostają, to pisza ze inni też nie dostaną xD


@Rakky: przecież każdy z umową o pracę i czystym bikiem dostanie kredyt, pytanie tylko na jaką
  • Odpowiedz
Powiat graniczący z Wrocławiem.

@WielkiPowrut88: to się chyba nie łapie do Polski powiatowej, przynajmniej w Wawie nikt takiego Wołomina, Otwocka czy Grodziska nie uznaje za Polskę powiatową, tylko dalsze sypialnie stolicy.
Powiatowa to bardziej takie miejsca jak Chełm, Kolno, Lubaczów, Przysucha itp.
  • Odpowiedz
@Wielka-Polska-Betonowa: A i jakby człowiek miał słuchać rad wykopków to dalej by mieszkał ze starymi i pracował w jakimś kołchazie. Bo zawsze jest płacz ze drogo ze teraz jest górka i trzeba czekać na dołek xD I tak niektórzy by mogli czekać 20 lat xD
  • Odpowiedz
@Wielka-Polska-Betonowa: mordo ale wiesz że te 900k do spłaty to jest na dzień dzisiejszy, przy dzisiejszych wysokich stopach i zakładając że nic a nic przez te 30 lat nie będziesz nadpłacał - gdzie trzeba być kretynem aby nawet małych sum nie nadpłacać, bo oszczędności na odsetkach są bardzo duże. Wrzuć sobie chociażby w kalkulator uokik nadpłate 10-20k i zobacz o ile odsetki, a tym samym łączna kwota do spłaty leci
  • Odpowiedz
mordo ale wiesz że te 900k do spłaty to jest na dzień dzisiejszy, przy dzisiejszych wysokich stopach i zakładając że nic a nic przez te 30 lat nie będziesz nadpłacał - gdzie trzeba być kretynem aby nawet małych sum nie nadpłacać, bo oszczędności na odsetkach są bardzo duże. Wrzuć sobie chociażby w kalkulator uokik nadpłate 10-20k i zobacz o ile odsetki, a tym samym łączna kwota do spłaty leci w dół.


@
  • Odpowiedz
@Wielka-Polska-Betonowa: aj sory nie doczytałem że wątek dotyczy kredytu solo z dochodem 5k netto Pani Anetki. Co nie zmienia faktu że przy innych dochodach/parach 5knetto+5knetto można już to ogarnąć :)
  • Odpowiedz