Wpis z mikrobloga

Dlaczego jest taki płacz o kredyty na mieszkania, że drogie i nie stać, jak dosłownie masa ludzi nie zarabiająca nawet 5k netto normalnie bierze kredyty?. Moja znajoma zarabiając niecałe 5k netto dostala kredyt na mieszkanie, dlaczego wiec ciągle słyszę, że jak nie zarabiam z minimum 10k netto, to nie będę miał zdolności kredytowej? Dlaczego ludzie tak kłamią?

#mieszkanie #dom #nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 5
@WielkiPowrut88: to ostatnio jakaś posłanka lewicy czy dzialaczka napisała, że terqz mieszkanie to milion minimum i nie stać. Bo przecież każdy mieszka w Warszawie czy Krakowie, albo innym Poznaniu.

A prawda jest taka, że w powiatowych miastach masz mieszkania za 230-450k na luzie od 40 ilus metrów, po ponad 50 m²
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88 Napisz mi stanowisko jakie przeciętna osoba może mieć w Polsce powiatowej gdzie będzie mieć 5k netto do ręki. Na UOP a nie pod stołem.

Z wyłączeniem służb mundurowych oraz lekarzy (pielęgniarka może dostać w sumie tyle ale nie wiem czy szpitale powiatowe tak chętnie zatrudniają na pełny etat)
  • Odpowiedz
jakie przeciętna osoba może mieć w Polsce powiatowej gdzie będzie mieć 5k netto do ręki. Na UOP a nie pod stołem.


@Dueil_angoisseus: Kołchoźnik, urzędnik, kierownik zmiany w sklepie (lidl, biedronka), stylistka paznokci, fryzjerka, kosmetyczka, psi fryzjer, mundurówka, nauczyciel, kierowca samochodu ciężarowego, kurier.

Oczywiście jest powiat i powiat. Pisze na przykładzie powiatu w zachodniej Polsce. W sejnach może to wygladać inaczej.
  • Odpowiedz
Dlaczego jest taki płacz o kredyty na mieszkania, że drogie i nie stać, jak dosłownie masa ludzi nie zarabiająca nawet 5k netto normalnie bierze kredyty?. Moja znajoma zarabiając niecałe 5k netto dostala kredyt na mieszkanie, dlaczego wiec ciągle słyszę, że jak nie zarabiam z minimum 10k netto, to nie będę miał zdolności kredytowej? Dlaczego ludzie tak kłamią?


@technojezus: #!$%@?ć ratę kredytu i potem żyć od 1 do 1 przez 30
  • Odpowiedz
  • 1
Napisz mi stanowisko jakie przeciętna osoba może mieć w Polsce powiatowej gdzie będzie mieć 5k netto do ręki. Na UOP a nie pod stołem.


@Dueil_angoisseus: wyłaczając zawody medyczne i mubdhrowe, to sekretarki, graficy, czy masa ludzi pracująca w jakiś firmach na stanowiskach biurowych
  • Odpowiedz
  • 2
ratę kredytu i potem żyć od 1 do 1 przez 30 lat


@Wielka-Polska-Betonowa: kolejna bzdura z kredytem na 30 lat xDDD wy naprawdę jestescie żałośni.

Nawet placąc te 3500-4000 miesięcznie, to masz ponad 40k rocznie, to na 30 lat, to byś miał inteligencie szpagatowy grubo ponad milion. Nie ośmieszaj się
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88:
Okej przyznaję Ci częściowo rację. Dlaczego częściowo? Tak się składa że napisałeś o przeciętnej typiarze że ma 5k netto do łapy na UOP (ja wiem że fryzjerka czy kosmetyczka ma i z 8 ale co z tego jak pewnie ma minimalną a reszta pod stołem) + to są stanowiska w większości specjalistyczne
  • Odpowiedz
@Dueil_angoisseus: Te stanowiska wymagają minimum zaangażowania. Zrobienia jakiegoś kursu na wózki, skończenia technikum itp. Wiadomo że jak masz zero umiejętności, zero kompetencji i zero wykształcenia to ciśniesz na minimalnej. Ale pracy za 5k przynajmniej u mniej jest od c---a i jeszcze trochę. Wiesz co robią ogarnięci ludzie w powiatowym? Np tacy operatorzy cnc. Idą do janusza, uczą się, odkładają hajs. I zakładają działalność kosząc 3x tyle jako podwykonawca po czasie.
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: Jako osoba pochodząca z powiatowego nie zgodzę się z Tobą.
Janusz woli zatrudnić na czarno albo kolejnego studenta na CNC zamiast podwykonawcę na B2B. Da się godnie żyć ale hajs masz albo do ręki albo jakieś kombinowane umowy.

5k netto to często szczyt dla szaraka w polsce C (świętokrzyskie/podkarpackie)
  • Odpowiedz