Wpis z mikrobloga

Jestem w pewnym dołku i nie wiem co zrobić. Chodzi o to, że jak co sezon prowadzę swój punkt handlowy przy plaży (pamiątki zabawki itd.). Miał to być ostatni sezon, ponieważ później czeka dwuletnia przerwa na modernizację terenu ale nieoczekiwanie jakiś cymbał 10 metrów ode mnie postawił sobie identyczny punkt i identyczne rzeczy co ja. W ten sposób z dziennego przychodu 5-7 tysięcy obrót spadł do 2-3 tysięcy co jest niesamowicie frustrujące no ale co zrobisz, każdy może stawiać sobie co chce. Najchętniej rzuciłbym to w pi** ale wtedy tylko pokaże temu komuś, że się tylko pojawił i wykurzył konkurencję. Myślałem też żeby zrobić ceny hurtowe tak by po prostu zabić mu możliwość zarobku (choć to trochę chamskie i duża strata czasu dla mnie). Co byście zrobili na moim miejscu?
#praca #pracbaza #januszebiznesu
  • 53
  • Odpowiedz
Myślałem też żeby zrobić ceny hurtowe tak by po prostu zabić mu możliwość zarobku


@Coffeepls: Jak Cie na to stac :))

Tak jak kazdy moze stawiac co chce tak kazdy moze dac takie ceny jak chce :)
  • Odpowiedz
@Coffeepls inną myślą jest żeby zaproponować układ typu ja płacę mu i on się przebranżawia w coś innego lub proponuje by on zapłacił mi i ja wrzucam u siebie coś innego, argumentując tym, że on również traci połowę obrotu na rzecz mnie obecnie
  • Odpowiedz
@Przegrywzyciowy0 przychód obecnie uważam że z tych 80 spadnie na 40 za lipiec i tak samo sierpień (to wszystko i tak zależy od ilości turystów, gdzie obłożenie póki co jest pełne ) koszty to maks 5 tysięcy za miesiąc
  • Odpowiedz
@Karton_ze_szklem wykluczone, pas handlowy jest w tym terenie obecnie w pełni zapełniony ale do tej pory wszyscy robiliśmy tak by nie konkurować ze sobą, stąd jak ktoś wstawił lody nikt nie powielał, jakaś biżuteria i tak dalej też nie
  • Odpowiedz
@Przegrywzyciowy0 każdy dobrze ulokowany punkt nad morzem jest kopalnią złota jeśli dobrze się trafi z produktem. Teraz mój już na rzecz kogoś traci ale zmieniać na coś innego tylko na dwa miesiące uważam że za duże koszty i ryzyko wychodzi
  • Odpowiedz