Wpis z mikrobloga

Minął 9. (z 73) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 7 wypadków śmiertelnych w których zginęło 7 osób.

47 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
49 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
2 osoby zmarły w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 49 wypadkach zginęło w sumie 51 osób.

W poprzednim roku statystyki po 9. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
4 wypadki / 4 ofiary śmiertelne w ciągu ostatniej doby
42 wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
44 ofiary śmiertelne w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
339 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
2.491 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

78 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby co daje
695 wypadków drogowych od początku wakacji

89 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
777 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
Brak informacji o wczorajszych utonięciach 29.06.2024
X utonięcia w ciągu ostatniej doby
14 + X utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 9. (z 73) dzień wakacji. 

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 7 wypa...

źródło: 1-411243-20

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • 105
Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara.

1. Pomorskie. Wypadek w miejscowości Szropy-Niziny w powiecie sztumskim. Kontrolę nad pojazdem stracił kierujący motocyklem crossowym 27-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego. Upadł, stracił przytomność w wyniku uderzenia o podłoże i niestety już jej nie odzyskał pomimo walki ratowników medycznych o jego życie.
2. Mazowieckie. Wypadek w Ostrołęce na ulicy Ostrowskiej. Kierujący Daewoo 34-letni ostrołęczanin jadąc w kierunku Troszyna z nieustalonych dotąd przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z ciężarowym Dafem. Nieprzytomnego kierowcę daewoo lanosa pogotowie zabrało do szpitala. Niestety mimo wysiłków medyków życia mężczyzny nie udało się uratować. Potwierdzenie
3. Mazowieckie. Wypadek na DK 19 w pobliżu miejscowości Sarnaki, powiat łosicki. Kupił motocykl i wracał do domu. Zderzył się z ciężarówką. Motocyklista zginął. Do wypadku doszło wczoraj na DK 19 pomiędzy miejscowością Platerów a Sarnaki (pow. łosicki). Kierujący motocyklem na łuku drogi zderzył się z ciężarówką. Niestety mimo reanimacji, kierującego jednośladem nie udało się uratować. Jak udało nam się ustalić mężczyzna chwilę wcześniej kupił motocykl i wracał nim do domu.
4. Łódzkie. Wypadek w Woli Przedborskiej, gmina Przedbórz. Kierujący bmw jadąc od Piotrkowa w kierunku Przedborza około godziny 22 na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewy pas ruchu, następnie uderzył w słup energetyczny i zatrzymał się na przydrożnym drzewie. Kierowca nie przeżył wypadku. Policjanci ustalili, że za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec powiatu włoszczowskiego.
Salido - Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara. 

1. Pomorskie. Wypadek ...

źródło: FB_IMG_1719732404152

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 11
Liczba wypadków liczona tylko ze świecących kropek - policja czasem dorzuca inne do ogólnej puli.

Wypadki - łącznie 47 po 9. dniu wakacji

W. mazowieckie 7
W. kujawsko-pomorskie 6
  • Odpowiedz
@Salido: smutne w #!$%@? ale serio u nas kultura jazdy to jest masakra. Zajebiście jeździ się po Szwecji czy to autem czy rowerem. W Polsce jechać rowerem po drodze to samobój
  • Odpowiedz
@ProstyHuop: @m76859 @klebix

Ciekawe jakie w ogóle miał doświadczenie w jeździe moturem bo może to była jego pierwsza, własna maszyna. Typ skręcał na łuku w prawo i go zniosło na przeciwległy pas . Pewnie zdziwiony, bo na rowerze jak się skręcało to było inaczej.
  • Odpowiedz
@Salido 7 to klasyka zachowań polskich idiotów za kierownicą. Wyprzedzają debile jak jedzie ktoś z naprzeciwka lub może wyjechać bo zakręt blisko. Podobnych historii miałem sporo ale rok temu jakoś trafiłem na arcydebila że głowa mała. Droga krajowa z pracy do mnie 10 km i w połowie drogi skoda wyprzedzała za mną 2 samochody a przede mną kolejny i ciężarówka która rowno 90km/h gnała. Zakręt blisko a idiota w skodzie wyprzedza.
  • Odpowiedz
@Kupamilosci niech zaczną podawać statystyki jak to wygląda naprawdę, a nie tak jak jest teraz czyli nie ważne czy masz 0.21 czy 0.8 to ładują cie do tych samych statystyk.

Wiele osób porownuje statystyki z zachodem gdzie w wielu krajach nietrzeźwy kierowca zaczyna się dopiero od pół promila.
  • Odpowiedz
@ProstyHuop: Pewnie nie niefart tylko głupota. U mnie były dwa przypadki gdzie goście rozwalili się na jeździe próbnej, z obu nie było co zbierać, tak zasuwali. Jednego widziałem, przyłożył w betonowe ogrodzenie bo wypadł z łuku, zbierali kawałki typa rozrzucone na 30 metrach.
  • Odpowiedz
w 9dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@CH3j: tak, ale jaki to jest procent osób poruszających się po drogach? 2000 nietrzeźwych brzmi źle. ale jeżeli w tym czasie po drogach poruszało się np 20 milionów samochodów to stanowi to raptem 0.01% czyli wartość pomijalna i problem nie istnieje.
Nie mogę znaleźć wyników natężenia pomiarów ruchu co badają itp aby móc to oszacować. sama liczba to za mało.
  • Odpowiedz