Wpis z mikrobloga

masz dosyć wąską oponę dobitą do 8 bar


@federiczii: ważę 80 kg, rower 10, opony pompuje na 5 Bar. Ile trzeba ważyć żeby kolarke pompować na 8 Bar o__O
  • Odpowiedz
Jak ja mam wyścigówkę to nie mogę nią jeździć po ulicy…


@Notes: możesz, jeśli jest zarejestrowana, przeszła przegląd i opłacasz wymagane ubezpieczenie.
  • Odpowiedz
@bol_konia_christiana: Widząc lipną ścieżkę rowerową jadę jezdznią, przy pustych drogach jako pieszy czy rowerzysta często nie czekam na czerwonym. Jako kierowca auta wyprzedzam traktory czy rowery na podwójniej ciągłej. I teraz najgorsze: czasem nie biorę bilecików na płatnych parkingach O.o. Może Pan dzwonić na policje żeby przyjechała na wykop. Coś pięknego jak ci piana leci z ust że nie każdy postępuje jak ty a ty nic z tym nigdy nie
  • Odpowiedz
a kogo to obchodzi, obracaj łeb i się upewniaj czy ktoś nie opuszcza posesji. Po to nasze podatki idą na te ścieżki dla was żebyście nie tamowali ruchu na jezdni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@imargam_2137: te ścieżki są zrobione z przymusu bo inaczej dotacji z unii by nie było więc gminy na #!$%@? je porobiły żeby tylko coś było. No i efekt jest jaki jest
  • Odpowiedz
wykluczenie za szkody wyrządzone umyślnie, za usiłowanie popełnienie samobójstwa, powstałe w związku z popełnieniem lub usiłowaniem popełnienia przestępstwa. Coś przykleją takiemu debilowi. ;)


@hoodoovoodoo: czekaj, sugerujesz że jazda po drodze jest popełnieniem przestępstwa? a jakiego dokładnie?
  • Odpowiedz
@Davy27: skąd pomysł, że ja nie łamie przepisów?
Staram się stosować do zasad współżycia społecznego: nie utrudniam innym życia, tylko dlatego, że tak jest mi wygodniej. Dlatego jako rowerzysta i kierowca staram się poruszać tak, żeby ruch dla wszystkich jego uczestników był jak najbardziej płynny i bezpieczny. Dlatego ustępuje pojazdom, przed którymi mam pierwszeństwo, bo widzę, że blokują przejazd masie innych pojazdów stojących za nimi. Po prostu zdaję sobie sprawę, że mógłbym się znaleźć w sytuacji każdego z tych ludzi.
I nie, nie czekam na czerwonym na pustym skrzyżowaniu nocą. Jeśli przejadę, to nic się nie stanie. Nie będę stał jak debil.
Ale parkingu nie okradnę. Nie jestem złodziejem.

Są dwa rodzaje ludzi: ci, którym.nie trzeba tego tłumaczyć i ci, którzy tego nigdy
  • Odpowiedz
Po to nasze podatki idą na te ścieżki dla was żebyście nie tamowali ruchu na jezdni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@imargam_2137: pomijając to, że na drogi rowerowe i na ulice w miastach składają się wszyscy (nie wiem, skąd kierowcom wydaje się, że z ich podatku drogowego buduje się pół Polski), to coś małe te podatki, że takie badziewia wołające o pomstę do nieba się tworzy
  • Odpowiedz
  • 1
@Lardor ale zasada ograniczonego zaufania to nie dotyczy tego że zawsze wszędzie cię ktoś może zaskoczyć tylko tego że oczekujesz że wszyscy znają przepisy. Jakby było tak jak w pierwszym przypadku to automatycznie wszelkie skrzyżowania z regulacją ruchu by były #!$%@? warte
  • Odpowiedz
Chodnik ze znakiem roweru to nie droga rowerowa


@AVOIDME: Ciekawe czy ktoś dostał mandat za jazdę chodnikiem z rysunkiem roweru. Sam bym wybrał ów chodnik.
  • Odpowiedz
wiem że ten post to aronia, ale jeśli by się zrobiło porządną ścieżkę, to ludzie sami by po niej jeździli, i nie było by żadnych krzywych akcji z pedalarzami (albo by było ich zdecydowanie mniej).


@G06DbT: gówno prawda. U mnie zrobili szeroką odseparowaną od drogi ścieżkę rowerową. Jest tam świeży i jeszcze czysty asfalt, brak jakichkolwiek nierówności, bo te kilka zjazdów które przecina ścieżkę jest do niej wyrównane. I co?
  • Odpowiedz
@non-serviam: powiedz to kolarzom w tour de france albo ronde van vlaanderen. Normalnie po bruku jeżdżę kolarką. Po lasach też. Tylko w piaskach się zakopuję na 28 mm oponach.
  • Odpowiedz
Nie JEST, ale w przypadku gdy cyt. "przygłupa jebnie samochód" jak najbardziej może być. Nie rozumiem dlaczego to dla Ciebie zaskakujące.


@hoodoovoodoo: jak przygłupa jebnie samochód to będzie wina samochodu. Zaskakująca jest dla mnie ta logika, mimo że sam rowerzystów nie darze zbytnią sympatią.
  • Odpowiedz