Wpis z mikrobloga

I cyk 265kg na klatę w wyciskaniu z łańcuchami. +15kg do PR względem poprzedniego razu.
265kg = 215kg na sztandze + 50kg z łańcuchów.

Ktoś powie że co to za ćwiczenie, to się nie liczy... ZGADZAM SIĘ :) Sam wynik nie jest istotny, istotny jest PROGRES i to jakie przełożenie ma ten wynik na zwykłe właściwe wyciskanie.
Poprzednio zrobiłem 250kg w tym ćwiczeniu (200kg sztanga + 50kg łańcuchy) i to dało mi 260kg na klateczkę... Teraz zrobiłem 265kg w tym ćwiczeniu, czyliii w dobry dzień można się będzie spodziewać 275kg już w normalnym wyciskaniu na klatę :) Oczywiście zobaczymy w praniu.

Cały trening

Bench vs 3 chains 265kg x 1 (215kg bar + 50kg chains)
3board Bench Press vs 3 chains 240kgx6 (190kg+50kg chains)
DB low inc chest focus 3x20 slow ecc
DB triceps extension 3x12
1h Rope triceps extension 3x15
Fat grip wide pulldown 4x12
V grip cable rows 4x15
3x
20x DB side raise
50x Band triceps pushdown
30x Band pullaaparts

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #sport #pokazforme
IntruderXXL - I cyk 265kg na klatę w wyciskaniu z łańcuchami. +15kg do PR względem po...
  • 35
  • Odpowiedz
  • 0
parę lat nie przeglądałem tagu. Czy w końcu poszedłeś na zawody tak jak zapowiadales czy nie? (To chyba było jeszcze przed pandemią)


@Marek_Kodrat: @brere Pisałem kiedyś o cierpliwości no nie? :) W każdym razie ZACZEŁO SIĘ. I wszystko zmierza do nieuniknionego... 8 miesięcy temu wbiłem na towar i trenuje już nie będąc na straconej pozycji, następne w planie są zawody. Ale na to trzeba trochę potrenować jeszcze.
  • Odpowiedz
@Meserole: Łańcuchy są obciążeniem jak talerze, tylko że w dolnej części ruchu leżą częściowo na ziemi i mniej ciągną sztangę w dół, im sztanga jest wyżej tym mniej ciężaru jest na ziemi przez co górna część ruchu jest trudniejsza. Co działa dobrze, bo wyciskanie ciężaru leżąc jest najtrudniejsze w momencie gdy masz go przy klacie, a łatwiejsze im bliżej wyprostu łokci. Łańcuchy balansują trudność na przestrzeni całego ruchu wyciskania
  • Odpowiedz
  • 2
Wszystkie warianty ławy jakie robisz utrudniają jedynie górną fazę?


@Pstrong: Właściwie to tak :) nie ma żadnego wariantu który skupiałby się konkretnie na poprawie dołu... Nie potrzebuję tego, jestem na dole za silny za dynamiczny.

Gdybyśmy mieli wnikać głębiej... to np takie wyciskanie jak dzisiaj z łańcuchami także w dużym stopniu poprawia dół o czym wiele osób nie ma pojęcia. Łańcuchy zwiększają znacząco wymóg stabilizacji sztangi, do tego zmuszają do
  • Odpowiedz
Piecze wynik?


@nad__czlowiek: Dokładnie tak, wystarczy mieć 3.5 roku stagnacji, #!$%@?ć się na uber bombę za 20k zł i wtedy jest progres. Intruder robi to co z czego sam szydził xD

A wynik bardzo ładny, gratulacje. Czekam na start xD
  • Odpowiedz
  • 1
#!$%@?ć się na uber bombę za 20k zł i wtedy jest progres.


@Darksed: Oj tam oj tam... jeszcze wiele rzeczy mam do wykorzystania jeśli chodzi o towar :) To jest zaledwie początek. Tak naprawdę to jeszcze nie skupiłem się na budowaniu siły nawet.
  • Odpowiedz