Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #pracbaza #korposwiat #inwestycje #gielda #nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #dom #praca #bogactwo #pracait

A ludzie dalej sie pchają do IT xDDD

ja tylko przypomne że 10 lat temu programiści mieli eldorado bo właśnie brakowało rąk do pracy, a budowniczych było od #!$%@?

dzisiaj mamy po 2000 CV na juniora w IT a budowniczych brakuje. To sie domyślcie kto za 2-3 lata będzie klepał kosmiczny hajs a w której elitarnej branży zarobki mocno spadną
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #pracbaza #korposwiat ...

źródło: realia

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek Podobna była sytuacja w latach 90 gdzie wszyscy szli na ekonomię. Po czasie el dorado się skończyło i pracę można było znaleźć tylko w okienku bankowym.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek życie to zweryfikuje czyja praca będzie więcej warta. Imho łatwiej programiście wykończyć mieszkanie niż budowniczemu napisać program.
Ludzie nie rozumieją że program napisany przez zespół programistów zastępuje pracę tysiecy ludzi. Np bankowość elektroniczna, ograniczyła potrzebę posiadania drogich w utrzymaniu placówek bankowych.
To raz.
A co z typem pracy? Praca biurowa jest bezpieczna, nie niszczy tak zdrowia jak praca na budowie.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Deficyt pracowników na budowie wynika przede wszystkim z tego że to ciężka praca, zazwyczaj w szkodliwych warunkach. Pensje w budowlance już od 10 lat systematycznie rosły i były co najmniej godne, teraz faktycznie czasami zbliżają się do absurdu.
A akurat inż IT (inżynier, nie jakiś artysta po szkoleniu online) spokojnie może się przebranżowić bo stanowi pewnie top 2% najbardziej ogarniętych pracowników.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Ludzie nie mają potrzeby niszczyć kręgosłupa budując budynki, na które nigdy nie będzie ich stać.
To już lepiej ulepić własną chatkę z błota i śliny (czy tam inny van-life) i przynajmniej nie marnować zdrowia.
  • Odpowiedz
budowniczych brakuje


@nad__czlowiek: Juz biegne pracowac na sloncu by dostac raka skory, dzwiagac 30kg cementu by zniszczyc kregoslup, wdychac pył i brud zeby dostac pylicy i chłodzić po 20cm belkach zeby spasc i sie zabic.

Lepiej za najniższa krajowa siedziec w biurze niz tak niszczyc sobie organizm.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Ja uważam ze wszystkie branże podciągną się mocno z wynagrodzeniami i dogonią ostatecznie wynagrodzenia IT. Aktualnie widzimy duze wzrosty wynagrodzeń w pracach fizycznych, a jak zacznie przeganiać inne prace biurowe, to i inne branże będą musiały się podciągnąć. IT pewnie w tym czasie będzie stało w miejscu lub będą spadać. Ludzie będą szli za pieniędzmi i jeżeli na budowie będzie można zarobić więcej niż w pracy biurowej, to zacznie
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: ja wolę pracę fizyczną tylko z jednego powodu... męczy mnie i nie mam #!$%@? myśli przez co łatwiej mi się żyje.
Pracowałem kiedyś w biurze (nie branża it) to zle się czułem pwychicznie
  • Odpowiedz
@AnonimoweLwiatko

>ie niszczy tak zdrowia jak praca na budowie


@Poldek0000: Otóż różnie to bywa, zwłaszcza plecy...

Fakt. Mnie już pobolewa. Mimo wszystko 20+ lat w IT rypania w klawiaturę to nie to samo co 20 lat noszenia worków z cementem i desek (wiem bo na studiach dorabiałem na wykończeniowkach i układaniu podłogi typu hardwood - odpowiednik naszych desek podłogowych ale grubszych, jedna dluga deska z 10kg ważyła, a były
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek no to teraz zaimplementuj budowanie wielowątkowe na tych samych zasobach sprzętowych, robiących również w czasie gdy śpisz

Budowlanka i wykończenie to jest zawsze robota rzemieślnicza podobnie jak np u szewca; it się skaluje
  • Odpowiedz
Aktualnie widzimy duze wzrosty wynagrodzeń w pracach fizycznych, a jak zacznie przeganiać inne prace biurowe, to i inne branże będą musiały się podciągnąć. IT pewnie w tym czasie będzie stało w miejscu lub będą spadać. Ludzie będą szli za pieniędzmi i jeżeli na budowie będzie można zarobić więcej niż w pracy biurowej, to zacznie się odpływ pracowników z prac biurowych na rzecz pracy fizycznej.


@Bocianek2750: Budownictwo w polsce zależy od
  • Odpowiedz
@Bocianek2750: Oficjalnie polacy są zamożniejsi, nieoficjalnie masz co chwile newsa a że bank z polski się wycofuje, że fabryki która miała być nie będzie i tak dalej.

Efekt będzie tego taki, że tu u nas poza korpo nie będzie dosłownie nic, a jak korpo stwierdzi, że jednak z polski wyjdzie bo na przyklad polacy chcą wyjść z unii to się cofniemy w rozwoju o 20-30 lat.

Wzrost zamożnosci polaków jest
  • Odpowiedz
A jak w polsce zostaną tylko korporacje to wsie, miasteczka i małe miasta umrą bo biurowce są głównie budowane w miastach wojewódzkich, które przy gospodarce uzależnionej od zachodnich korporacji będą cały czas absurdalnie przeludnione bo nigdzie indziej nie będzie zwyczajnie pracy.
  • Odpowiedz