Wpis z mikrobloga

O proszę. Paypalowiec, bóg heheszków, usuwa wpis i strzela focha w wykopalisku, bo ludzie bardziej ogarnięci niż on sam zaczęli wyśmiewać jego kompetencje. Znajome, prawda?

Łatwo jest śmiać się z ludzi niewykształconych, pochodzących z różnych środowisk, często zwyczajnie mniej od nas rozumnych. Nie mówię też, że głupota nie jest zabawna, bo często właśnie z takich rzeczy się śmiejemy, ale to co robił paypalowiec podchodziło już pod obrażanie konkretnych ludzi, a nie wyśmiewanie się z ogółu sytuacji (np. z tym zdjęciem dziewczyny).

To idealny przykład hipokryty, który myśli, że pozjadał wszystkie rozumy, pracując w jakiejś niewielkiej firmie, z tak ważnymi zadaniami, że sam musi zajmować się CV. Jego infantylne zachowania wystarczy zestawić z informacją, że jest on mężem oraz ojcem i już nasuwa się obraz z jakim typem osoby mamy do czynienia.

#bekazcv #mowiejakjest #takaprawda
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@paypalowiec: Moja dziewczyna pracuje w administracji i dostaje duzo CV od roznych ludzi na rozne stanowiska (od sprzataczek przez konserwatorow po pracownikow administracyjnych). Kiedys usiadlem i zaczalem przegladac co ona tam nazbierala. I bylo duzo kwiatkow w stylu "programowanie na komputerze" czy "zaawansowana obsluga MS Office" w CV pisanym recznie. Tez mi sie to smieszn wydawalo ale potem pomyslelem sobie ze jakby moja mama albo tata musieli teraz szukac pracy
  • Odpowiedz
@coldplay: Ale piękna próba wywołania gównoburzy ;o j/w bardzo dobry tag i wpisy, wszyscy doskonale wiedzą, że w kadrach mają odwieczną bekę ze składanych CV, ale oczywiście zawsze się musi znaleźć paru ważniaków, którzy stwierdzą, że to nie wypada publicznie o tym mówić i wyśmiewać, bo to kogoś obraża...
  • Odpowiedz
@paypalowiec: Ok, rozumiem moze troche przesadzilem. Ja tez mialem ubaw jak czytalem CV ale po chwili mi sie szkoda tych ludzi zrobilo.

Teraz pracuje w UK i czesto widuje CV ludzi pracujacych w offshore i musze powiedziec ze wyglad cv ma tutaj bardzo drugorzedne znaczenie, wiekszosc wyglada tak samo, zdjeci i punktach doswiadczenie bez upiekszaczy, grafik, kolorow itp.
  • Odpowiedz
Ok, rozumiem moze troche przesadzilem. Ja tez mialem ubaw jak czytalem CV ale po chwili mi sie szkoda tych ludzi zrobilo.


@bar_tosz: Miałem dokładnie tak samo. Napisałem wyraźnie, że można się nawet z takich rzeczy śmiać, bo takie sytuacje są też zabawne, ale jak się przyjrzałem później autorowi, to miałem takie wrażenie jak opisałem. Po samej jego formie wypowiedzi da się zauważyć, że ma podobne problemy do ludzi, których ocenia.
  • Odpowiedz
@bar_tosz: Ale nie wiem co mają do tego upiększacze, grafiki i kolory, przecież on się nie nabijał że CV jest czarno-białe i doświadczenie punkt po punkcie, tylko raczej ze śmiesznej treści. No ewentualnie z tych na kartce w kratkę, chociaż ja gdybym zobaczył takie CV napisane ładnie i starannie, to bym na pewno za to nie odrzucił. ;)
  • Odpowiedz
sie szkoda tych ludzi zrobilo


@coldplay: heh, nie do końca się zgadzam.

Co jak co, ale patologia w CV jest ogromna. Sam przeglądając czasem CV różnych znajomych zastanawiam się, czy oni wysłali mi dane CV na poważnie czy dla
  • Odpowiedz
@UlicznyPoeta: kiedy ludzie przestaną mieć ból dupy o wszystko.

Moim zdaniem tacy jak @coldplay są na dobrej drodze by zostać moją sąsiadką z góry, która drze ryja, kiedy dziecko mojego brata, jak mnie odwiedza, jest za głośno po 21, albo gdy pale papierosa pod klatką...
  • Odpowiedz
@chris3d: Zauważyłeś chociaż jeden wykrzyknik w mojej wypowiedzi, że sugerujesz takie rzeczy? Jestem opanowaną osobą, mogę się nawet założyć, że bardziej od Ciebie :)
  • Odpowiedz
@kamil1210: To sobie spójrz tutaj

http://www.wykop.pl/wpis/7667948/czesc-mirki-wiecie-co-przypadlo-mi-dzis-sprawdzani/#comment-18800686

I jego niższe komentarze, gdzie podaje nawet informacje o tym czym się zajmuje. Jeżeli to nie jest odniesienie do konkretnej osoby, to przekaż mi swoje zdjęcie. Też zamażę oczy oraz opiszę gdzie i co robisz, później powrzucam bez Twojej wiedzy na różne portale. Zobaczymy jak wtedy będziesz się czuł :)
  • Odpowiedz