Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Stoję przed niby no-brainer decyzją, ale jednak mam spore wachania.
Mam 5 lat expa (w technologii, której nie lubię i wypalam się zawodowo), zarabiam 21k brutto na UoP (Z KUP więc wychodzi około 15k netto, przed drugim progiem) w obecniej firmie pracuję ponad 2 lata i wiem, że podwyżek już nie będzie, firma nie jest w dobrym stanie finansowych, ale zwolnień nie będzie.

W tej firmie trafiłem na projekt na długie lata i nic mnie nie nie zaskoczy, praca nie jest łatwa, ale mając akurat domenową wiedzę z pewnej dziedziny to te rzeczy są do zrobienia w 2-3 godziny dziennie (dla kogoś bez tej wiedzy normalnie po 8), a po pracy mogę zajmować się tym co mnie bardziej interesuje.

Jakiś czas temu dostałem ofertę na 28k netto + vat na B2B (bez urlopów), kwestia tego, że jest to typowa kontraktornia i raczej będzie tam dużo intensywniejszy tryb pracy i większe wymagania, ale przecież nie za darmo bo podwyżka byłaby spora, ale mam z tyłu głowy, że będzie to większy stres i więcej pracy w czymś czego nie lubię.

Niedawno kupiłem mieszkanie i mam dość sporą kreche, mam trochę oszczędności (na około 3-4 miesiące), ale też kilka wydatków przed sobą tj. dokupienie reszty mebli itp. co będzie kosztować około (2-3 pensje czyli mniej więcej tyle ile mam oszczędności :P).

Co byście wybrali?

#programista15k #programista25k #pracait #kariera



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

UoP 21k brutto + KUP (15k netto) 3h pracy dziennie luźna VS 28k+VAT B2B (23k netto)

  • 28k + VAT B2B 23k netto 32.6% (45)
  • 21k brutto + KUP 15k netto 37.7% (52)
  • Większa poduszka finansowa i zmieniaj 15.9% (22)
  • Lubię klikać w ankiety 13.8% (19)

Oddanych głosów: 138

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

typowa kontraktornia i raczej będzie tam dużo intensywniejszy tryb pracy i większe wymagania, ale przecież nie za darmo bo podwyżka byłaby spora, ale mam z tyłu głowy, że będzie to większy stres i więcej pracy w czymś czego nie lubię.


@mirko_anonim: pracowałem prawie 10 lat dla kontraktowni, kilku klientów miałem i nigdy nie było ani #!$%@?, ani wymagań, ani stresu. Tzn stres był pierwsze 3 miesiące jak mi się jeszcze
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: chłopie jak masz na łbie kredyt to szukaj 2x b2b mida 20k netto b2b, będzie miał 40k netto b2b, prawie 32k na rękę, wydasz 10k miesięcznie na nadpłatę raty i w 2 lata zmniejszysz kredyt z 30 lat do 10

Nigdy nie bieez jednego etatu powyżej 25k netto b2b. Oni przy stawkach 25-30k pilnują byś pracowal te 8 godzin minimum, większość robi te 9-10h darmowe nadgodziny ale się wstydzą przyznać na wykopie. Ale za to na PW piszą mi rację, że jak mieli 20k netto b2b to pracowali 5h dziennie max, a jak dostali 25k netto b2b to scrum master ich tak dojeżdżał że ledwo w 9h dziennie się wyrabiali.

Pamiętaj też że kontraktornia to nie firma produktowa. W produktowej jak czegoś nie zrobicie w sprincie przechodzi na kolejny i nikt się nie czepia. W kontraktorniach masz dwu tygodniowe deadline i sprint commitenty że co by się nie działo dowieziesz storki w 2 tygodniowym sprincie. Jak źle wyestymujecie to czeka cię wtedy pracowity weekend darmowe
  • Odpowiedz
rób swoje te 3h w aktualnej stabilnej pracy, a przez pozostałe 5h rozwijaj własny biznes, jakiś SaaS skopiuj jak nie masz pomysłu i za kilka lat będziesz w ogóle na innym poziomie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 28k na B2B bez urlopów to z tego co lekko liczę ~18700 na rękę przy 12% ryczałtu i odliczeniu wspomnianego urlopu z naprawdę małą górką na L4 (powiedzmy 5 dni)
jak nie masz ciśnienia i bebech podpowiada Ci, że niekoniecznie warto się w to pakować to może coś jest na rzeczy?
z poduszką też u Ciebie krucho z tego co piszesz, bo prawie jej nie masz (2-3 miechy, które
  • Odpowiedz
raczej będzie tam dużo intensywniejszy tryb pracy i większe wymagania


@mirko_anonim: konkluzja z dupy. #!$%@? zależy od miejsca a nie od wypłaty. Brzmisz jak osoba chora syndrom biedaka tj. racjonalizujesz sobie swoją niekomfortową pozycję tym, że gdzieś indziej będzie gorzej albo będzie gorzej z innego powodu
  • Odpowiedz