Wpis z mikrobloga

302 049 + 525 + 514 + 976 = 304 064

Zaległy Race Trough Poland i Maraton Podróżnika. Z tego pierwszego kleję filmik, ale to jeszcze chwilę ( ͡º ͜ʖ͡º)
Samo RTPL nie poszło mi tak, jakby sobie tego życzył. Na setnym kilometrze żądli mnie pszczoła, przez co z banią na nodze jadę przez kolejne dni. Nie wiem czy częściowo przez to, ale chyba lekko się odwadniam kilka godzin później, mimo regularnego spożywania płynów. Do tego moje dwa terenowe skróty okazały się średnim pomysłem - na jednym trzeba było wprowadzać dłużej niż myślałem, a drugi (Przełęcz Łupkowska) okazała się mokrym szlakiem po burzy, a na zjeździe dodatkowo zatrzymało mnie stado byków i krów, które zajmowało całą drogę.
Drugiego wieczora na Węgrzech niechcący wpakowałem się na krajówkę, przez co musiałem improwizować i na miejscu szukać objazdu. Udało się, ale przez te kombinacje i późną porę nie udało znaleźć mi się noclegu. W połowie nocy odezwały mi się kolana - wydaje mi się, że było to pokłosie zmiany roweru tuż przed wyścigiem (jechałem gravelem ze slickami), na którym nie miałem robionego fittingu. W pewnej chwili ciężko było mi w ogóle je zginać, więc musiałem chwilę odpocząć. Akurat trafił się jakiś sklep z drewnianym tarasem i paletami, na których ułożyłem tektury z kartonów, owinąłem się kocem termicznym i tak przez dwie godziny pół-żyłem. Koło 3 nad ranem zebrałem się i pojechałem dalej. Kolana wciąż dokuczały, więc większość węgierskich górek robiłem na bardzo miękkich przełożeniach. Dodatkowo bania na nodze osiągnęła tu swoje apogeum. Trzeciej nocy bym już nie przejechał (już drugiej kilka razy mnie odcięło podczas jazdy), więc zatrzymałem się na nocleg na Słowacji, jakieś 70 km przed kolejnym obowiązkowym segmentem. Tak dobrze mi się spało, że wstałem prawie cztery godziny później, niż planowałem xD.
Od tego momentu jechało już mi się dobrze, tak długi odpoczynek swoje zrobił i na tych ostatnich niemal sześciuset kilometrach chyba nikt mnie nie wyprzedził. Na metę dojechałem na miejscu 27, w czasie 112 godzin.
Planowałem to zrobić w czasie ok 100h, jednak kilka błędów plus losowych zdarzeń skutecznie mnie opóźniły.
Odkułem się trochę za to tydzień później na Podróżniku, tu już było spoko.

#rowerowyrownik #szosa #rtpl #ultramaraton

Skrypt | Statystyki
szkarlatny_leon - 302 049 + 525 + 514 + 976 = 304 064

Zaległy Race Trough Poland i M...

źródło: 1000003389

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz