Wpis z mikrobloga

Oglądałam kanał kobiety ok. 35 lat, ma doktorat, byla dyrektorką w korporacji, prowadzi kanał na yt o tym że rzuciła korporację i nie pracuje, nie musi bo zarobiła tyle że ma wszystko, a gdyby chciała wrócić to przyjęliby ją z pocałowaniem ręki. Jest bogata, zadbana, z charakteru nie jest stereotypową korpo bitch, wydaje mi się że ma dystans do siebie, potrafi się z siebie śmiać, mówi bardziej z sensem niż te 20-letnie Juleczki z tiktoka które czekają na to żeby facet zabrał ją na randkę i w podróże dookoła świata, przy czym same nic nie osiągnęły oprócz posiadania 100k followersów na Ig.
.

Dlaczego mężczyźni boją się kobiet z karierą? Taka kobieta na pozór wydaje się mieć sukowaty charakter, ale to tylko pozory, bo skoro te kobiety pełnią funkcję na wysokich stanowiskach to muszą mieć doskonale EQ i ponadprzeciętną kulturę.
Są super zadbane, mimo że taka kobieta ma swoje lata jest ubrana z klasą, nie ma ust nabotoskowanych, nie maluje się jak karyna, nie ma tandetnych szponów. Wyglądają schludnie i z klasą ale jednocześnie kobieco.

Z drugiej strony są 20-letnie Juleczki, ubrane wurganie w obcisłe bluzki przez które prześwitują im cyce, mocny makijaż. Kosmiczne ego zbudowane na zapchanej skrzynce w wiadomościach od spermarzy. Zero osiągnięć, sztampowe zainteresowania moda, makijaż, instagram, dąży do bycia influencerką. Szuka faceta bogatego modela, który będzie spełniał jej zachcianki, a ona bedzie wygladac. Dużo znam takich związków, że facet ma swoją firmę, a kobieta nic, w życiu nie osiągnęła, nie jest wykształcona, wyróżnia się urodą.

W komentarzach mężczyźni pisali tej kobiecie, że boją się jej, pewnie jest samotna i nieszczęśliwa. Ona mówiła w swoim filmie o tym że jest świeżo po rozstaniu, bo jej facetowi przeszkadzało to że lepiej zarabia i jest dobrze wyształcona.

O co chodzi z tym że mężczyźni nie lubią kobiet na wysokich stanowiskach w korporacjach, ale ubóstwiają 20-letnie siksy z papką zamiast mózgu?
Zrozumiałabym taki trend wśród mariuszów po zawodówkach, patusach chlejących piwsko, ale wszyscy mężczyźni niezależnie czy facet zarabia minimalną, czy jest milionerem dla nich najpszym typem kobiety jest taka instagramowa Juleczka, beztroska pustaczka.

Z charakteru te postawione kobiety są dużo lepsze od siks. Dojrzałe, nie sa glupie jak juleczki, ale rowniez nie maja kija w dupie, potrafia miec dystans do siebie. Pieniadze maja, nie szukaja w facecie bankomatu. Moze mężczyźni lubia jak kobieta wyciska z nich pieniądze, jest ksiezniczkowata, głupsza, nieporadna bo wtedy czują się mężczyznami?
Co jest w tym złego ze kobieta ma swoje pieniądze które zarobiła ciężka praca i wieloletnia edukacja? Dlaczego chłop woli wziąć sobie za żonę gołodupca, przygłupią lafiryndyę pustaczkę bez grosza?

#zwiazki #rozowepaski #tinder #pytanie #praca
xena_x - Oglądałam kanał kobiety ok. 35 lat, ma doktorat, byla dyrektorką w korporacj...

źródło: ea1bfc3f-c6be-40d0-8a90-b97d1617422a

Pobierz

Kogo wolałbyś?

  • Bogata dyrektorka w korporacji, 35 lat 44.8% (480)
  • Julia, studentka turystyki i rekreacji, 20 lat 55.2% (592)

Oddanych głosów: 1072

  • 143
  • Odpowiedz
  • 7
@piratestorm: no i co z tego że kobieta jak młoda to większe prawdopodobieństwo że dziecko zdrowe urodzi, jak mężczyźni nie chcą żeby ich 20-letnia partnerka dziecko urodziła bo chcą się z nią bawić. Czy widziales zeby facet naciskal na 20-parolatke urodz mi dziecko, poki jestes mloda? Faceci nie chca zeby ich moda kobieta sie im "zepsula"po ciazy i z doswiadczenia wiem ze szukaja tych modych kobiet zeby sobie po###ć a
  • Odpowiedz
@xena_x: XD ty to chyba doświadczenia żadnego w życiu nie masz, większość moich kumpli miało dzieci w swoich dwudziestych latach, znajdź sobie jakiegoś faceta co ceni sobie jakieś wartości a nie fuckboya, zresztą #!$%@?ć tą jałową rozmowę
  • Odpowiedz
to się dziwię czemu faceci takich nie chcą.


@Kitku_Karola: od razu widać, że jesteś układna.
Gdybyś musiała za każdym razem się wykłócać i druga osoba nie potrafiła wyluzować, to szybko byś się wymiksowała z takiego związku.
PS. Lekarki i prawniczki to narcyzki, socjopatki lub psychopatki. Szkoda zdrowia.
  • Odpowiedz
@xena_x:

prowadzi kanał na yt o tym że rzuciła korporację i nie pracuje, nie musi bo zarobiła tyle że ma wszystko, a gdyby chciała wrócić to przyjęliby ją z pocałowaniem ręki.

Ona mówiła w swoim filmie o tym że jest świeżo po rozstaniu, bo jej facetowi przeszkadzało to że lepiej zarabia


to w końcu pracuje czy nie
  • Odpowiedz
@lexico ja właśnie jestem programistką i często po pytaniu kim jestem z zawodu od razu faceci tracili zainteresowanie lub próbowali mi udowodnić że jestem na ten zawód za głupia mimo że przed chwilą byli mili, a ja tylko odpowiedziałam na pytanie kim jestem z zawodu i nie rozumiałam czemu mam teraz udowadniać że nie kłamie lub że zasługuje by być programistą. Mnie to trochę dziwiły takie reakcje.

Ja rozumiem że w
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: Pochodzę ze środowiska prawniczego i przeważająca jego część to prywatnie super ludzie, z dużym dystansem do siebie, więc proszę o zaprzestanie szerzenia tych bzdur, bo równie dobrze mogę powiedzieć, że typowy programista / programistka to aspołeczny brudas, choć oczywiście nie jest to prawda
  • Odpowiedz
@xena_x nie wiem w ogóle dlaczego tak jest i czy to norma, ale w moim otoczeniu #!$%@? na punkcie pracy w korpo dostają tylko kobiety. Ciągłe gadanie o tym, czym to one się nie zajmują, ciągłe wałkowanie tematów związanych z jakimiś gówno procesami zarządzania ludźmi, co głupsze w kółko gadają o tym, jaka to ich korpo nie jest cudowna. A co drugi weekend na jakiejś integracji czegoś. Nie mówiąc o wyjazdach
  • Odpowiedz
@xena_x: zagłosowałbym w Twojej ankiecie, ale brakuje mi opcji "ogarnięta dziewczyna ze zdrowym work-life balance". Jak ktoś jest na wysokim stanowisku w korpo, to z reguły odbija się to na innych niż zawodowe aspektach życia. Generalnie facetom, wbrew pozorom, nie imponuje że ich partnerka robi jakąś zawrotną karierę. Patrząc z perspektywy atrakcyjności takiej kobiety, dla mnie to jest cecha neutralna. Ani pozytywna, ani negatywna.

Jak ktoś jest dyrektorem w korpo,
  • Odpowiedz
często po pytaniu kim jestem z zawodu od razu faceci tracili zainteresowanie lub próbowali mi udowodnić że jestem na ten zawód za głupia


¯\(ツ)/¯
małe ego i to toś w spodniach

ale ogólnie fajnie chyba nie być jedynym żywicielem rodziny choćby dlatego by nie czuć presji i nadwyrężać się zdrowotnie by zarabiać.
  • Odpowiedz
@xena_x Kojarzę tę babkę i jej kanał na TikToku i się zastanawiam jak ona musiała wyglądać i jak się zachowywać jak miała te 10 lat mniej. BTW gdzieś czytałem, że dyrektorką była w TVP 😅
  • Odpowiedz