Wpis z mikrobloga

@Parmenides69 uczelnia odpada. Obecnie robię research dla software house’u i to pewnie się nie zmieni do spłacenia kredytu na dom. Poza tym będę wydawał doktorat w postaci książki, już dostałem propozycję z uczelni w tej kwestii i publikował artykuły. No i zrobię sobie w końcu wakacje z ps5 i książkami.
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: Wielkie gratki! Z ciekawości, w jaki sposób udało ci się łączyć robienie doktoratu z pracą zawodową (wyrabiałeś cały czy może część etatu)? I jak długo ci to zajęło - standardowe 4 lata czy może dłużej?
  • Odpowiedz
  • 0
@MichuTop: Zajęło mi to dłużej, ok 5 lat. Przez całe 5 lat pracowałem na cały etat. Plusem było to, że to, co robiłem w pracy zawodowej pokrywało się z tematem doktoratu. Plus tematyka AI w kontekście odkryć naukowych, logik nieklasycznych, automatycznego dowodzenia twierdzeń naukowych czy kognitywistyki to moja pasja, odkąd pierwszy raz przeczytałem "Traktat" Wittgensteina, a później "Sztuczna Inteligencja i Logika" Kisielewicza. Kisielewicz swoją drogą później był jednym z moich
  • Odpowiedz