Wpis z mikrobloga

Orange odmówiło instalacji zewnętrznego ONT przy najwyzszym mozliwym pakiecie - 1Gb/s bo według uzasadnienia technika Urząd Komunikacji im na to nie pozwala (dokładniej tłumaczyl to czymś w stylu ile łącznie jest urządzen po drodze). Moze ktoś to potwierdzic? Reklamacja i tak zgloszona

#orange #swiatlowod #swiatlowody #internet
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zadzwoniłem do "Urzędu Komunikacji Elektronicznej" w Warszawie bo UK samego w sobie nie jestem w stanie znaleźć (jedynie miejski Urząd Komunikacji, ale mówimy tutaj o całkowicie innej komunikacji) i niestety, ale Pani na infolini nie była w stanie tego zweryfikować i każe pisać maila. Pan prawnik w UOKiK równiez. Ale po tych odpowiedziach i samodzielnej probie znalezienia takiej "regulacji" tylko sie utwierdzam, ze to wysanne bzdury z palca. Meh, niezbyt mi sie
  • Odpowiedz
  • 2
@hansssssssssss technik here - jak dokładałem kiedyś ONT na pakiecie 1000/300 to miałem w uwagach napisane: Klient poinformowany o braku możliwości osiągnięcia pełnej prędkości - to jest dupokrylec, w skrócie MUSISZ im powiedzieć, że chcesz, i jesteś świadomy tego że możesz mieć 920 a nie 960.

Technik pewnie nie chciał tego robić, bo sam proces trwa około 30 minut + dojazd (aktywacja jest robiona manualnie przez infolinię). Nie wiem jak na innych strefach, ale ma mojej zestawy ONT na sieć OPL są w deficycie.

(Są osobne ONT na sieć SI i OPL, na sieć SI dostajemy np 20 sztuk bufora, co pozwala spokojnie takie coś robić, na sieć OPL 5 sztuk na 4 powiaty :p)
  • Odpowiedz
  • 0
@NH35 no ale aktywować w systemie ONT i tak trzeba, a paszportyzacja się uzupełnia z automatu jak przez fotomontaż idzie :p
  • Odpowiedz
  • 0
@NH35 żeby usługa ruszyła musisz zmienić ONT w systemie (zmienić ONT na którym usługa ma ruszyć) to robi TOST, a poszportyzacja jest wklepuwana jak się fotomontaż robi.

Nie wiem jak tam u was na strefie, ale u nas chcą tak:
Paszportyzacja przez NWFM, która jest później jeszcze raz ręcznie przez centrum logistyczne wklepywana, dodatkowo naklejka na kartkę ze zleceniem, żeby jeszcze raz to wklepac w system, może inne macie zasady co
  • Odpowiedz
@NH35: pewnie chodzi o to, że jak nie zrobisz aktywacji ONT to SAP nie zdejmie urządzenia ze stanu i trzeba wykazać w OPL rozchód urządzenia numerem zlecenia.
No i technik here ma rację, przy opcji 1gbps powinien być kontakt z SV jeżeli chcesz zamontować ONT. Głupie bo głupie ale głupich procedur tam nie brakuje, pewnie chodzi o to, że przez ont nawet speed test w routerze pokaże mniej niż 1gbps
albcag - @NH35: pewnie chodzi o to, że jak nie zrobisz aktywacji ONT to SAP nie zdejm...

źródło: 1000015824

Pobierz
  • Odpowiedz
paszportyzacja


@Retsew: No ale paszportyzacja dotyczy tylko i wyłącznie danych wykorzystanych zasobów a nie zakończeń sieciowych xD
  • Odpowiedz
  • 0
@NH35 nooo, ja tak mówię na urządzenia też xD a z paszportyzacja taka faktyczną to też #!$%@?, nawet do pandy nie mam dostępu
  • Odpowiedz
@Retsew: kolega @NH35 się denerwuję na termin paszportyzacja bo on jeszcze paszporty łączy trzyma na kartach w segregatorze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@hansssssssssss jak będzie dzwonił monter to poproś o montaż zewnętrznego ont do funboxa w zamian za czekoladę to może zainstaluje
  • Odpowiedz
@hansssssssssss: ja mialem ostatnio dolozenie ONT i w uwagach mialem cos takiego:
Eskalacja: Klient warunkuje umowe posiadaniem zewnetrznego terminala ONT, w przeciwnym razie zrywa umowe, ale to bylo na sieci SI jak cos + to bylo B2B takze to tez troche inaczej moze
  • Odpowiedz