Wpis z mikrobloga

@spac_jesc_pracowac: nie dostałem za dużo odpowiedzi w tym temacie, ale chodziło mi o to o co kiedyś pytałem na Mirko. To ogólnie powinno wygląda jak w tym przykładzie z kijem na plecach chyba, a nie takie pląsy raz dupą wygięta w jedną a potem pod obciążeniem wyginającą się w drugą na zejściu w dół. Ja z problemami z kręgosłupem czuję różnice nawet przy małym ciężarze, szczególnie na mięśniach głębokich a co
  • Odpowiedz
@spac_jesc_pracowac: @interpenetrate z tego co wiem to ciężary powinno podnosić sie na maksymalnie prostym kręgosłupie żeby unikać kompresji dysków, ucisków pomiędzy kręgami etc. Inna sprawa to to, że ta babka ćwiczy ze sztangą,.która waży max 5 kg więc jakiejs wielkiej szkody nie robi, zwłaszcza jeżeli ma wzmocnione mięśnie pleców od ćwiczeń
  • Odpowiedz
@wfyokyga

przysiady - jedne z trudniejszych technicznie ćwiczeń. gif doskonale ukazuje dlaczego - u niektorych budowa ciała i slabe rozciagniecie uniemożliwia wykonanie tego poprawnie.

@interpenetrate @spac_jesc_pracowac

długa kosc udowa i slabe rozciagniecie tylnej tasmy, brak odpowiedniego zaangazowania pośladków, brzucha sprawia ze kręgosłup nie trzyma pionu przez cale ćwiczenie. Tzw butt wing. Przy duzych ciezarach i takiej technice kregoslup wysiądzie.

Ja np z tego powodu robie fronty.
  • Odpowiedz