Wpis z mikrobloga

Domański powinien wprowadzić progresywny podatek od najmu. Pierwsze mieszkanie, ok. 19% dochodowego, jak Belka. Kolejne mieszkania pod najem powinny już rosnąć, np. 25%, 30% itd.

W Danii najwyższa stawka wynosi 47%, to znaczy tak mirki pisały, nie sprawdzałem XD

Mieszkanie nie powinno być "produktem inwestycyjnym". W cywilizowanych krajach się z tym walczy.

#nieruchomosci #podatki #ekonomia #gospodarka
  • 18
  • Odpowiedz
@mickpl: odnośnie danii to tam jest ciekawa sprawa, bo płaci się również podatki od nieruchomości za granicą. Czyli wyjeżdżasz do Dani na dłużej i jesteś duńskim rezydentem to musisz zapłacić podatek w Danii od mieszkania które posiadasz w Polsce na przykład. To jest dopiero ciekawe rozwiązanie do grabienia przyjezdnych XD i wtedy płacisz 1% od wartości takiej nieruchomości albo 3% w zależności do wartości. Nie wiem jak to sprawdzają ale
  • Odpowiedz
ile masz dzieci od tyłu mieszkań nie powinieneś płacić podatku


@kawior2007: a moze sobie zainwestuj w cos innego, zamiast w mieszkania. a jak bedzie normalny system, to sobie same dzieciaki kupia takie jakie beda chcialy gdzie beda chcialy.
  • Odpowiedz
@mickpl: Po h@ podatki? Wystarczy zakaz posiadania więcej niż jednego mieszkania na gospodarstwo + 1x dziecko i po problemie Masz więcej? To sprzedajesz z ceną -5% na rok do 75% ceny budowy 1m2 + 15% marży
  • Odpowiedz
W cywilizowanych krajach się z tym walczy.


@mickpl: w których?
W USA masz nawet osobną klasę aktywów: REITy, które są wechikułami inwestycyjnymi :D
W UK też REITy są od niedawna. Holandia, Turcja, Belgia, Francja, Niemcy, Włochy, Finlandia, Irlandia... wszędzie tam są REITy.
Więc które cywilizowane kraje
  • Odpowiedz