Wpis z mikrobloga

@kimikini: Agile mówi to coś panu ? Zdecydowanie to jest lepsze niż jak ktoś próbuje rozwiązywać podczas spotkania swoje problemy. Obecnie mam takiego ziomka co potrafi z godzinnego spotkania zająć 50 minut czasu na live troubleshooting zamiast spytać się co może zrobić by zadziałało
  • Odpowiedz
  • 24
@kimikini nie ma daily. Raz w tygodniu spotkanie teamu, przez połowę czasu sie gada co robiło się w weekend i heheszki, potem przez 25% czasu każdy mówi mniej więcej nad czym pracuję/jakie ma plany/sugestie/problemy, pozostałe 25% czasu gadamy o nowinkach w świecie technologii
  • Odpowiedz
  • 36
@kimikini: formulka po polsku, widac ze jakas gowno firma.
U mnie na daily pokazuje sie pull requesty z kodem, sscrum master przeglada, robi sobie notatki i kaze dwom osobom z najmniejsza iloscia linijek kodu w pull requescie wyslac mu kod na email. Jezeli to malo ale kod jest skomplikowany to ujdzie, ale jak malo bo malo to trzeba nadrabiac karne story pointy w weekend albo zabieraja hybryde 4 dni w biurze
  • Odpowiedz
  • 0
@Pmpa: zespol 100% polski ale firma zachodnia
edit w sumie to nie wiem czy moge nazwac zachodnia ale chyba tak(?) zarejestrowana w paru zachodnich krajach ale zalozyciele i najwyzej postawione osoby sa ze wschodu ;p
  • Odpowiedz
@kimikini: Twój manager jest mikromanagerem i uciekaj stamtąd.
Normalny kierownik by to rozgonił.

Daily służy do tego żeby wszyscy wiedzieli co się dzieje w zespole.
To jest czas na powiedzenie co robię (żeby inni mogli mnie o coś zapytać) i zadanie moich pytań żeby się odezwał ktoś kto zna odpowiedź.

U Ciebie mikromanager lubi trzymać rękę na pulsie tych koszmarnych (dla niego) sytuacji kiedy Zenek wczoraj mówił że będzie commit do
  • Odpowiedz
W zasadzie powinno się na daily odpowiadać tylko na 5. pytanie, na 1, 2 i 4 odpowiedź powinna się znajdować w task managerze typu Asana.


@Wegrzynski: w prawdziwym AGILOWYM DAILY nie ma żadnego z takich sztywnych pytań, bo wszystkie potrzebne informacje są w systemie, blokery też, a daily sprowadza się do integracji zespołu, synchronizacji, wzajemnego wspierania i rozmawiania o rzeczach, które trudno ująć w słowa na piśmie.

To o czym pisze
  • Odpowiedz