Wpis z mikrobloga

@kimikini: No to nie możesz zawyżać estymat jak estymujecie wspólnie i się upierać przy swojej estymacie? Przecież masz świetny argument: "Wyceniam na tyle, bo jak wyceniamy na styk to nie wyrabiamy się z pracą, co widać na daily". Albo na retro to porusz
  • Odpowiedz
@kimikini: Jak radzi kolega @hellfirehe : uciekaj, zmienaj team, cokolwiek. Masz psychopate za kierasa, co dla slupkow w excelu zrobi wszystko. To ze juz sobie sami zaniżacie estymaty ze strachu przed kierasem to juz mówi, że Tytanic wywalił w górę i pytanie kto bedzie gasił swiatlo. (Przerobione na wlasnych doswiadczeniach)

@Pmpa: A macie jakies formy dodatkowego pietnowania np. chodzienie caly dzien w wlosienicy czy cos? Tez chlopie
  • Odpowiedz
@kimikini: U mnie jest 3x w tygodniu, a i tak czasami jest nawet odwoływane jak jest mało do powiedzenia i zazwyczaj wygląda tak, że prowadzący daily mówi, co trzeba zrobić, na kiedy, co rozpisze na trello itd., a jak jest dłuższe to jest spowodowane tym, że szef czasami tłumaczy co powstało nowego w projekcie czy jak chce wyjaśnić jakąś kwestię itd. Na koniec pyta, czy ktoś ma jakieś pytania i
  • Odpowiedz
senior dev


@kimikini: []

No dobra, ale z drugiej strony "jaką lekjcę z tego wyciągnąłem" brzmi faktycznie trochę dziwnie :P
Bo dlaczego, to normalna sprawa np. "bo miałem zawalony dzień callami" - i wszystko wiadomo.
  • Odpowiedz
  • 11
@BassGru: ale jak mam uciekac jak maksymalna stawka dla seniora to teraz 17k netto na fakture? poza tym aktualnie rozwiazalem okolo 600 zadan medium hard na leetcode a i tak potrafia mnie zagiac na trzecim etapie podczas live codingu, albo pojawiaja sie pytania w tylu unsigned int -257 na procesorze 8051, gdzie jestem java developerem i specjalizuje sie w springu i po takim pytaniu jedyne co mi odpisuja to ze
  • Odpowiedz
@kimikini co manager robi na daily? To jest spotkanie zespołu i go tam nie powinno być. Jak scrum master jest #!$%@? i nie ogarnia czyje spotkania są dla kogo to niech poszuka innej roboty bo ta go przerasta. Dobry scrum master nie powinien nawet zaprosić managera na takie spotkanie
  • Odpowiedz
@Pmpa: Ale zdajesz sobie sprawe, ze jak robic w takich warunkach, to lepiej pojsc za kilka k mniej, bo i tak za 2-3 lata wydasz nadmiar na terapie? Swoja droga probowales zagraniczne firmy? Tam konkurencja jest duzo mniejsza niz na polskim rynku. Ciebie pytaja o haksy z 8051, a na rozmowie z francuzami to by kartki dupa wciagneli ze zdziwienia ze ktos wie w ogole co to 8051.
  • Odpowiedz
@BassGru: no to zapros mnie do rekrutacji w zagranicznej firmie, bo ja ze swojej strony widze tylko jeszcze wieksza konkurencje bo dochodza programisci z rosji, ukrainy, bialorusi, rumuni i lokalsi?
  • Odpowiedz
@Pmpa: Obczaj temat, bo troche nie wiesz co mówisz. Zadne zachodznie korpo czy firma nie zatrudni kontraktora nie z UE, bo podatki - zadnych ruskow, bialorusinow czy ukraincow jak nie maja dzialanosci w UE. Juz sam fakt dzialalnosci odsiewa sporo klepaczy. Jak zaniżysz stawkę do 5k eur na b2b to w miesiąc cos znajdziejsz luzem, nawet startup. Ja swoja managerke od kontraktow znalazlem na linkedinie i sie dogadalismy na 7%,
  • Odpowiedz
@petrus: no normalnie bylem ostatnio na rozmowie technicznej czyli juz czwarty etap po 1. rozmowa miekka z Anetka HR sprawdzenie angielskiego, 2. zadanie domowe, 3. live coding z leetcode na poziomie hard gdzie jeszcze jakbym mnemoizacji nie zrobil to nie przechodzilo zadanie ze wzgledu na czas wykonania, 4. rozmowa techniczna z managerem i dwoma seniorami: pokazuja mi jakis kod func c(a,b,c)
return c(a(b))
gdzie dodatkowo a i b to funkcje animowe
i pytanie co program wypluje dla c(b(a(a(10)))
gdzie nie mam zadnego IDE ani dostepu do przegladarki
potem pytania o roznice miedzy jezykami wysokopoziomowymi
  • Odpowiedz