Wpis z mikrobloga

@BassGru: ale gdybys ty wiedzial o czym mowisz to bys zaprosil mnie na rekrutacje do zagranicznej firmy, bez tego to tak jakbys zapytal czy chcialbym byc bogaty. No wiadomo ze tak ale gdybanie nic nie zmienia. A bylem na kontrakcie zdalnie w UK 3 miechy ktory przedluzyli ale eldorado sie skonczylo.
  • Odpowiedz
ale autysci programujacy od 12 roku zycia ktorzy startowali od symfonii C++ grebosza znaja odpowiedzi na te podchwytliwe pytania z teorii kompilatorow i bardzo nisko poziomowych rzeczy.


@Pmpa: trochę śmieszne aby ktoś na pozycje Java i Spring pytał o takie rzeczy, ale nie obrażaj ludzi
  • Odpowiedz
Daily służy do tego żeby wszyscy wiedzieli co się dzieje w zespole.

To jest czas na powiedzenie co robię (żeby inni mogli mnie o coś zapytać) i zadanie moich pytań żeby się odezwał ktoś kto zna odpowiedź.


@hellfirehe: w życiu jeszcze nie byłam na takim daily xD a najbardziej mi się podobało jak kiedyś na każdym daily w projekcie wałkowano mnie co zrobiłam a ja twardo na każdym "ale szanowni,
  • Odpowiedz
@kimikini: na daily zadaje 3 pytania tylko:
- co robiłeś wczoraj?
- co robisz dzisiaj?
- z czym masz problem?

Zadania mają w systemie, czas też sami szacowali, załatwiam im maks co mogę i pytam czy pomóc lub nie wiedzą czegoś, jak #!$%@?ą albo nie zrobią przez dłuższy czas to zadaje 4te pytanie, ile zostajesz dzisiaj, żeby to skończyć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@OskarDeveloperski: ale dopoki ty lub ktos inny nie zaprosimnir na rozmowe do takiej firmy gdzie nie ma sscrum mastera to takie porady nie maja sensu, aktualnie pomimo mojej rozleglej wiedzy w aplikacjach webowych i intuicji w technologiach chmurowych oraz sztucznej inteligencji jest ciezko przebic sie przez 5 etapow rekrutacji
  • Odpowiedz
@Pmpa: Jesteś multi kontem nadczlowieka? Bo farmazony niezłe próbujesz nam tu sprzedać, jak np. że senior ma 17k netto na fakturze (to jak ja mam 23k mając 5y expa? :) ). Z tym LC to też nieźle pojechałeś. Jak masz zrobione 600 medium/hard to bez problemu mógłbyś zaliczyć tech screeningi na L4 do Google'a a może i nawet L5.

Musisz bardziej urealnić bait
  • Odpowiedz
@kimikini: Wypaczenie SCRUMa, u mnie głównie pytają czy potrzebuję pomocy i co mnie blokuje. Spotkanie mające na celu upewnienie się że każdy w zespole wie co robić, ma co robić i nie ma blokerów.
  • Odpowiedz