Wpis z mikrobloga

@kimikini
1. Co robiłem wczoraj?
2. Co będę robił dzisiaj?
3. Czy widzę jakieś blockery?
Każda inna forma czyli kajanie się, że nie dowiozłem to nie daily tylko już status
  • Odpowiedz
  • 3
@e-stark: ok po prostu taka atmosfera niezbyt dobra jest na tych spotkaniach. zdarzaja sie od czasu do czasu odzywki typu 'to moze ty sie nie nadajesz do tego po prostu' od managera w strone dosc doswiadczonych programistow
  • Odpowiedz
@kimikini: A po co podajesz konkretnie co zrobisz danego dnia? Nie możesz powiedzieć, że dzisiaj będziesz pracować nad X, ale nie wydaje Ci się, że skończysz dzisiaj. A następnego dnia nie będziesz musiał mówić, że się nie wyrobiłeś.

A jak Cię cisną o trzymanie się deklarowanych terminów to następnym razem podawaj im, że coś zajmie 2 razy więcej czasu niż Ci się wydaje. Dostarczaj o czasie i wtedy jeszcze Cię
  • Odpowiedz
  • 1
@cebulowy_krezus: nie mozna tak, trzeba podac co konretnie z tego X udalo sie zrobic- trzeba tak przemyslec zeby dalo sie rozbic prace na poszczegholne dni bo takie mowienie ze pracuje nad X a jutro bede kontynuowal tez prace nad tym nie przejdzie....
i na koniec dnia niezaleznie od postepu wrzucac wszsytko na remote branch
  • Odpowiedz
@kimikini: jedyne pytanie jakie (nie) powinno byc nawet zadane to: "czy to nad czym pracuje bedzie wykonane na czas?" u mnie w zespole mamy do siebie zaufanie i jesli odpowiedz jest pozytywna, to nawet nie przychodzimy na SU, a jak jest negatywna to informujemy zainteresowane osoby ktore moga nam pomoc wykonac zadanie na czas. nie mielismy w tym miesiacu SU a tickety sa zamykane.
  • Odpowiedz
i na koniec dnia niezaleznie od postepu wrzucac wszsytko na remote branch

@kimikini: No tak, i wtedy wrzucasz część z tego co zrobiłeś. A resztę chomikujesz na kolejny dzień. Datami commitów da się manipulować:

git commit --amend --date=now


Jak się pytają co będziesz robił dzisiaj to mówisz o tym co już masz gotowe (albo prawie gotowe). A jak jest początek sprintu to szacujesz z dużą górką i obiecujesz mniej niż
  • Odpowiedz
  • 3
@cebulowy_krezus: nie ma szacowania z gorka bo mamy wspolne szacowanie i kazdy prawwie probuje zbijac w dol estymaty... ze on by w zyciu tyle nie robil takiego taska tlyko duzo szybciej itd.... a pozniej prawie kazdy jeszcze wieczorami siedzi i nadrabia... smutne to strasznie imo
  • Odpowiedz
Czy udało się zrobić wszystkie rzeczy zaplanowane na wczoraj? NIE
Dlaczego? Było ich za dużo.
Jaką lekcję z tego wyciągnąłem? Nie planuj za dużo.
Co w związku z tym poprawię? Będę mniej planował i mniej robił :)
  • Odpowiedz
lol, ja mam 2 daily dziennie z 2 roznych projektow. Danego dnia musze pracowac nad >= 2 taskami dotyczacych 2 zupelnie roznych serwisow (programow) i spowiadac sie z postepow obu tych taskow. Na jednym daily mowie, ze bylem bardzo zajety taskiem z drugiego projektu na drugim daily mowie odwrotnie
  • Odpowiedz