Wpis z mikrobloga

To co zrobiła ZW i prokuratura to skandal xD trzeba kręcić gownoburze bo nikt znowu nie poniesie odpowiedzialności. Chciałbym poznać nazwisko prokuratora. Siedzi dostaje 15 k na lape, a jego posady pilnują ludzie którym daje zarzuty xDdd przecież to w pale się nie mieści. Czytałem jeszcze ze na areszcie był. Jeśli wojskowe areszty dają sądy wojskowe to od razu nazwiska sedziow.

Obczajcie ze sytuacja miała miejsce parę tyg temu. Atak nożem jakiś tydzień temu. Żołnierze bali się używać broni przez prokuratorski i sądowniczy beton... również beton w armii. Nie winiłbym tu kamysza, choć watpie by nie wiedział.

#granica #bialorus #ukraina #wojna
  • 32
  • Odpowiedz
@Dofnfkxkvmfns: sytuacja jest do wyjasnienia, bo nie mieli prawa uzyc broni. powinni ich zawinac i uznac w wyroku, ze z uwagi na okolicznosci nie popelnili przestepstwa. ale takie sa procedury, nie wiem czemu ludzi to dziwi
  • Odpowiedz
  • 13
@lezese: mają prawo użyć broni strzelając w powietrze. Tak samo jak ma je policja. Zauwaz się Kiedy trzeba zatrzymać człowieka który chciał zapłacić 2.5 mlna łapówki za wykreślenie z rejestru to nikogo nie tykają. A ruszają chłopaków z granicy. Pracuje w systemie tylko niżej i nic tak #!$%@? nie bulwersuje jak wybiórczość.
  • Odpowiedz
  • 89
@lezese: inna sprawa że jakbym był wojskowym do którego lecą z nożem a nademna prokurator z postanowieniem o przedstawieniu zarzutów to rzuciłbym papierami. Nie jest warte jeśli państwo za Tobą nie stoi. Już wykończyli kiedyś wojskowych z nangar khel. W usa nigdy wojskowi nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności. U nas robi się z igły widły przy gownosprawach.
  • Odpowiedz
@Dofnfkxkvmfns: „Wojskowe jednostki organizacyjne prokuratury wchodzą w skład Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej”
Większość prokuratorów wojskowych to żołnierze.
Wiem, co mówię, bo sam miałem sprawę.(umożone)
  • Odpowiedz
@Trismus: Prokuratury wojskowe nie istnieją co do zasady od paru lat więc munduru jako prokuratura nie mają. Nie nazwałbym ich jakąkolwiek mundurowka. Z tego co wiem mogą tam pracować tex obecnie cywile bo są to tylko jednostki. Prokuratury w 99 proc to sami cywile. A jeśli chodzi o wojskowe to generalnie tam sie nic nie robi a czesze piekny hajs. Prokuratorzy wojskowi to maja z wojskiem tyle wspolnego ze kiedys tam
  • Odpowiedz
@lezese: z tymi przepisami co wrzuciłeś to dalej nie rozumiem za co areszt xD za strzelanie w powietrze? Chyba że onet nie zna prawa i pisze głupoty. Bo areszt wojskowy to co innego niż środek zapobiegawczy i zatrzymanie.
  • Odpowiedz
@Dofnfkxkvmfns: chodzi o proporcjonalną odpowiedz, jesli nie mieli broni, nie mozesz uzyc broni. nie wazne, ze nie strzelali do ludzi.
nic tym zolnierzom nie zrobia, bo podejdzie sie indywidualnie do sprawy, ale kazde naruszenie tych przepisów musi byc rozpatrzone.
no i dobrze, przepisy sa do zmiany, bo granica to granica, ale obecne nalezy respektowac.
  • Odpowiedz
  • 45
@lezese: ale ja znam te przepisy. Tylko zobacz jak się robi z ludzi bandytów za strzelanie ostrzegawcze. To jest patologia. Ale #!$%@? mac to co się działo ostatnich 8 lat w polityce i zarzuty pojawiają się teraz. Chłopaki bronia granicy i już na próbę jazda.

To jest mój osobisty wysyrw do tego jak funkcjonuje to państwo xD gwarantuje ci ze nie takie gowna się nie rusza w prokuraturze i nawet się
  • Odpowiedz