Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Który kraj jest lepszy pod względem rynku pracy (finanse/analityka biznesowa/ew. jakieś bazy danych) -> #niemcy czy #holandia?

Znam angielski, dałbym sobie czas na ogarnięcie nowego języka, mam kwalifikacje ACCA, zresztą chcę spróbować czegoś nowego.
TL;DR na polskim rynku ciężko przekroczyć pewne widełki finansowe, bo jednak zagraniczne firmy stawiają na Polskę bo możemy robić więcej za mniej a z reguły poważniejsze rzeczy są ulokowane w krajach macierzystych. #big4 w Polsce też odpada bo to jednak też outsourcing taniej siły roboczej w Polsce i przerabiałem już. Wolałbym zainwestować w coś bardziej przyszłościowego niż kołchoz w Polsce + i tak planuje zmienić miejsce zamieszkania najlepiej gdzieś w EU.




· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Który kraj jest lepszy pod względem rynku pra...

źródło: berlin-reichstag-student-laptop

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: to zależy, od wielu czynników. Rozejrzyj się jakie są możliwe dochody netto i jakie są koszty życia w miejscach, które Cię interesują.

Beneluks jest w porządku, ale singlom nie polecam przenosin. Zdecydowanie lepiej, bezpieczniej, łatwiej jest we dwoje, będąc w stabilnym związku - na pewnym etapie życia mieszkanie na pokoju z innymi ludźmi jest po prostu nieakceptowalne.

Ludzie na zachodzie w korporacjach są w większości na chwilę, żeby się
  • Odpowiedz
@tomciopaluh: wylistowac Ci?

1. OP mysli za zaimponuje ANGIELSKIM za granica xD
2. OP mysli ze za granica nie ma widełek finansowych xD
3. OP mysli ze za granica w finansach robią rocket-science, a nie klepią w CE.
4. OP zrównuje Big4 z SSC. Jedyna stycznosc z big4 mial chyba w biurach regionalnych. W Polsce są prestiżowe butiki strategi consulting ze stawka entry lvl 20k
  • Odpowiedz
@mirko_anonim mam wrażenie, że pisałeś tutaj już x razy ¯_(ツ)_/¯
W Niemczech gdzieś wyżej będziesz miał ciężko jeśli nie masz skończonej dobrej uczelni z DE (opcjonalnie UK).
Sama ACCA jest fajna jeśli chcesz siedzieć w księgowości, audycie itp. inaczej to dodatek. Do analityki biznesowej potrzebujesz solidnych podstaw komercyjnych. Bazy danych to totalnie inna branża, a "chcę pracować w finansach" jest tak ogólne, że ciężko cokolwiek skomentować.
  • Odpowiedz
@xentropia: chyba to jest najważniejsze, doświadczenie w podmiocie o konkretnym profilu. Czy to fundusze, przemysł, FMCG, to właśnie to jest w cenie. Praca w finansach to bardzo szerokie pojęcie i można dostać małpią robotę klepacza w BIG4 albo zahaczyć się do czegoś bardziej ambitnego. Mimo wszystko, w Niemczech przede wszystkim trzeba znać język niemiecki i tutaj nie ma przebacz - podobnie jest we Francji i we Włoszech, gdzie odpowiednio must
  • Odpowiedz
@kimunyest95: przecież wyjeżdżając do korpo jako singiel, szczególnie do Beneluksu to raczej przeciętniaka będzie stać na mieszkanie samemu. Bez jaj żyć z obcymi xD
W Niemczech da się zdobyć robotę za 80k nawet bez niemieckiego. Kwestia expa i sprzedania się.
  • Odpowiedz
@kimunyest95: @xentropia widzę, że jesteście bardzo dobrze obeznani w temacie. Czy pomoglibyście nakierować na możliwe ścieżki kariery?
Dziewczyna kończy rachunkowość i finanse i pracuje w Big4 właśnie przy takiej małpiej robocie. Rozliczanie płac.
Jakie są możliwości po takich studiach albo na czym powinna się skupić żeby móc aplikować na coś ambitniejszego?
Jeśli już coś ambitniejszego, to jak nazywają się tego typu stanowiska?
  • Odpowiedz
W Niemczech da się zdobyć robotę za 80k nawet bez niemieckiego. Kwestia expa i sprzedania się.


@kokos24: +1. Ale w Polsce 340k rocznie to też nic specjalnego.
@mirko_anonim: Druga sprawa to to, że 80k UoP w Polsce >> 80k UoP w Niemczech nie biorąc nawet poprawki na podatki - w Polsce masz ponad 2k PLN na rękę więcej. No i w Polsce możesz sobie przejść na B2B bez
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): > z Polski bez problemu możesz ciągnąć remote 600f day w UK lub 80e/h de
@programista15cm: co to za stanowiska w finansach? Jako excel monkey z doświadczeniem 40 EUR/h to max. jaki osiągnąłem i już nie urośnie w klepaniu.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej
  • Odpowiedz
@Caishen po finansach możesz być kimkolwiek od klepacza w SSC i pani Grażynki w małym biurze rachunkowym, która ściga mikro spółki, że tej faktury za lodówkę to lepiej nie wrzucać w koszty po zarządzającego funduszem, partnera w Big4 i dyrektora finansowego dużej spółki.
I często nie jest to związane aż tak bardzo z umiejętnościami, a właściwymi kontaktami i poświęceniem życia prywatnego (szczególnie na początku kariery).
Na czym powinna się skupić -
  • Odpowiedz