Wpis z mikrobloga

Myślałem że już wszystkie dziwactwa w branży budowlane przerobiłem ale dzisiaj mnie zaskoczyli.

Glazurnik nie chciał wycenić robocizny za łazienkę (po oględzinach) ponieważ... bierze za godzinę pracy a nie od metra. A na tym etapie ciężko mu określić ile dokładnie czasu się zejdzie bo mogą pojawić się problemy itp.
Dokładnie to 50 zł na rękę za godzinę.

Przecież to nie ma racji bytu. Kto się na takie coś godzi?

#budujzwykopem #budowadomu #nieruchomosci #patodeweloperka #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #remontujzwykopem
  • 39
  • Odpowiedz
@ATAT-2: xD dlatego ja się swojego wykonawcy trzymam jak po####y. Z reguły cwaniaczki i słabe majstry chcą na godzinę. A tu chłopaki ogarnięte, zawsze od roboty dogadane i nic mnie nie interesuje. Mogę samych w domu zostawić. Nic nie zginie.
To powinien być standard, ale młodym pokoleniom nawkładało się do głów że tylko po studiach i w top3 mogą żyć jak ludzie, a zawodówka to obciach. No i mamy to co
  • Odpowiedz
@ATAT-2 czyli widze ze na gambe bez podatku. Normalny fachowiec ma umowe za robote z wyceną.
„Fachowiec” moze jedynie ponarzekać ze nie masz projektu i bedzie musial sie sam natrudzić gdzie docinki zrobic itp.
🤞🏻
  • Odpowiedz
@PanieAreczku:

a zawodówka to obciach.

Tak, przez sam fakt, że zawodówka jest najmniej popularną szkołą jest to wymuszony wybór najmniej lotnych ludzi. Wysyłanie kogoś z ambicjami do szkoły w której się będzie uczył w tym towarzystwie z poziomem kształcenia obniżonym z tego powodu to debilizm.
  • Odpowiedz
@Deykun: No pewnie. Powiedz to wszystkim mechanikom, budowlańcom, kierowcom zawodowym którzy zarabiają wielokrotność średniej krajowej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z reguły za mniej niż 50-100zł per godzina nawet nie podejmują rozmowy. W tym samym czasie korpo Anetka i Mariusz pracują za 4k netto/msc. ( ͡° ͜ʖ ͡°) I jak robią drobny remont, oddają swoją wspólną miesięczną pensję na rzecz pracy Pana majstra. A
PanieAreczku - @Deykun: No pewnie. Powiedz to wszystkim mechanikom, budowlańcom, kier...

źródło: dccff71b57adc21607d2dc0c9aadb420

Pobierz
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Znajomy pracuje za 150 zł/h jako remonciaż. Jeden z droższych w Polsce. I ludzie biorą. Oczywiście na dużo większe prace umawia się z metra. Ale w mieszkaniach z rynku wtórnego zaznacza, że wszystkie niespodzianki, które wyjdą to liczy wtedy ich naprawę za godzinę.
  • Odpowiedz
  • 3
@inwestorek11: @kinesin1000 Tylko kwestią nie jest tutaj jego stawka, zarówno w jedną albo w drugą stronę.
Kwestią jest praca na godzinę kiedy nie jest w stanie określić przed początkiem prac ile mu to zajmie.

Niech to będzie tylko 50 zł / h ale jaką mam pewność że nie będzie siedział 10h dziennie przez półtorej miesiąca zgarniając na koniec 15k?
I jaką ja będę miał pewność, czy rzeczywiście tyle musiał tam spędzić
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: Takie przedstawienie jest trochę jednostronne. Większość prac budowlanych wymaga odpowiednich warunków, przez co w naszym klimacie w branży okołobudowlanej sensowne zlecenia są przez 8-9 miesięcy. Ponadto jest to wymagająca paca fizyczna i przez dwa, trzy miesiące "luźne" trzeba odchorować resztę roku. Zatem to co majster zarobi na wiosnę, musi zostawić sobie na zimę.
@ATAT-2: Trzeba szukać konkretniejszego. Jak u mnie były płytki, to majster zanim podał cenne, dopytał się
  • Odpowiedz
  • 1
@inwestorek11: zapytałem bo o wycenę prac, powiedział że nie jest w stanie na tym etapie oszacować ile zajmie czasu bo będzie to wiedział w trakcie wykonywania zlecenia
  • Odpowiedz
nieźle się rozpanoszyli lol

W mojej branży to projektant bierze na siegie ryzyko wyceny, mimo że jest mnósywo rzeczy, które nie da się przewidzieć. Niektóre projekty wychodzą na zero, niktóre na minus z tego powodu. Powinniśmy się uczyć od glazurników jak się cenić.

Ale jakie niby niespodzianki mogą płytkarza spotkać? Śmieszne.

To niech da ci cenę +/-10% żeby sobie zapas zrobić na te niespotykane okoliczności, które mogą pojawić się podczas kafelkowania xd
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Jak robiłem swoją łazienkę i widzę też po rodzinie i znajomych że zazwyczaj za robociznę biorą drugie tyle co zapłaciłeś za materiały XD
  • Odpowiedz
  • 23
@Janusz_Wielki_Koronny: a fryzjerowi płacisz za usługę strzyżenia włosów czy ma cennik 60 zł/h i może mu się zdarzyć spędzić 3h nad twoją głową?
A jak odstawiasz auto na wymianę oleju to płacisz za wymianę oleju czy Ci mechanik potem podlicza ile czasu mu się olej przelewał z baniaczka i dostosowuje do tego wycenę?

Sam sobie odpowiedz
  • Odpowiedz
@ATAT-2 w Norwegii standard to praca na godziny, ale wypada mniej więcej powiedzieć ile się zejdzie. Jak fachowiec ma renomę, to pracuje i nikt nie mu na łapy nie patrzy, jak Polacy malują płot to już częściej się zdarza pilnowanie.
  • Odpowiedz
@Janusz_Wielki_Koronny: Pracodawca płaci mi od godziny, ale za to klient płaci firmie na podstawie kontraktu gdzie jest wyspecyfikowany zakres prac. Przy rozliczeniach B2B rozliczanie od godziny głównie występuje w przypadku ordynarnego body leasingu lub optymalizacji podatkowych wcale nie pracowników na jednoosobowej działalności.
  • Odpowiedz