Wpis z mikrobloga

35 lat kapitalistycznej propagandy tak bardzo poryło mózgi pracowników, że chcą oni - z własnej woli - spędzać w pracy więcej czasu za to samo wynagrodzenie.

Tak, dobrze czytasz. 23,9% obywateli jest zdecydowanie przeciwna skróceniu tygodnia pracy do 4 dni przy zachowaniu tego samego wynagrodzenia. 15% raczej przeciwna. Wśród trzydziestolatków, którzy powinni już przecież coś tam ogarniać i nie nabierać się tak łatwo na kapitalistyczne brednie, 52% woli pracować dłużej za to samo wynagrodzenie.

Błyskawiczny postęp technologiczny, ogromny wzrost wydajności pracy, rekordowo niskie bezrobocie, 20. gospodarka świata, a oni i tak chcą pracować tak, jak pracowano w fabryce 100 lat temu. Może wierzą, że jak będą jeszcze wydajniej pracować, robić jeszcze więcej darmowych nadgodzin, poświęcać się dla firmy (XD), to coś na nich skapnie. Może i skapnie, ale będzie to soczysta mela prezesa dołączona do wypowiedzenia w razie nieosiągnięcia celów umożliwiających mu wymianę starego, rocznego już Porsche.

#antykapitalizm #bekazprawakow #bekazkonfederacji #polska #pracbaza #januszex #praca #korposwiat
czerwonykomuch - 35 lat kapitalistycznej propagandy tak bardzo poryło mózgi pracownik...

źródło: IMG_0473

Pobierz
  • 336
  • Odpowiedz
podziwiam że ci się chciało przedstawiać aż tak szczegółową analizę :P


@Janusz_Lubikwasa: Miras. Nie ma za co podziwiac. 4 sekundy w googlu i dodawanie/odejmowanie do 365. Poziom podstawowki.

jak widac nie wszyscy opanowali wiec moze jednak jest za co podziwiac :)))
  • Odpowiedz
@MirekStarowykopowy: No dobra, to tam pomińmy Hiszpanię ;) nie jestem w stanie znaleźć danych dla mojej branży, a przecież zatrudnienie w jednej z największych firm w branży nic nie znaczy.

Zostaje nam duża część Azji, Europa Wschodnia, a także Afryka.
  • Odpowiedz
no tak, ten potworny kapitalizm niszczy wszystko xD


@Janusz_Lubikwasa: Tak, na tym zbudowany jest ten system. Ty pierdząc w fotel na podkarpaciu eksploatujesz tysiące ludzkich istnień które w niczym nie różnią się od ciebie poza miejscem spawnu. Twoje wygodne życie to konsekwencja ich ciężkiego #!$%@?.
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch:

Polska to 20. gospodarka świata, największe i najludniejsze państwo tej części Europy, pełne dobrze wykształconych i posiadających konkretne umiejętności ludzi.


Pobudka. To nie są lata 90. Zacznij szanować siebie i swój naród zamiast mieć nas wszystkich za tanich wyrobników dla korporacyjnych łaskawców.

Ta, i lada chwila będzie dużo prywatnych samolotów, Ważny Człowiek tak mówił.

Rzeczywistość jest taka, że mnóstwo całkiem dużych firm cienko przędzie, i upada, zwłaszcza po pandemii, wzrost
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch: jako pracownika obchodzi mnie to ile czasu po pracy będę miał na zakupy, na wyjście do restauracji, na załatwienie spraw w urzędach i na zrobienie miliarda innych rzeczy. Każdy pracownik jest konsumentem. Najchętniej to ludzie chcieliby nie pracować, ale mieć wszystko otwarte 24/7
  • Odpowiedz
chłopie ale 4 dniowy dzien pracy to są mrzonki kawiorowej lewicy


@hub_bub: Wydaje mi się że do lewaka mi daleko ale temu argumentowi jest zdecydowanie za blisko do "8 godzinna zmiana w fabryce to mrzonki kawiorowej lewicy" albo "nie stać nas na to żeby dzieci proli nie #!$%@?ły w fabrykach".

Automatyzacja pracy podniosła wydajność do chorych wartości a jakby się nad tym zastanowić to profit mają z tego państwa i korpo.
  • Odpowiedz
No dobra, to tam pomińmy Hiszpanię ;) nie jestem w stanie znaleźć danych dla mojej branży, a przecież zatrudnienie w jednej z największych firm w branży nic nie znaczy.


@peszek_leszek: No nic nie znaczy skoro podałem ci na tacy, że statystyki które przeczą temu co mówisz. Gdyby twoja branża miała jakiś decydujący wpływ to byłoby inaczej a nie jest.
  • Odpowiedz
@gorzki99: ale my ciągle żyjemy w obniżonym czasie pracy i jakoś ciągle ci to nie przeszkadza. W praktyce mógłbyś pracować 7 dni po 12h to czemu chcesz ciągle pracować w obniżonym czasie pracy jak obecnie? Dlaczego obecny system wyznaczasz jako punkt odniesienia, a nie system kiedy soboty były normalnym dniem pracy? Czy jeszcze starszy system (o których nie wiem, ale pewnie im dalej w przeszłość tym gorzej pod względem regulacji).

Ciągle
  • Odpowiedz
Miras. Nie ma za co podziwiac. 4 sekundy w googlu i dodawanie/odejmowanie do 365. Poziom podstawowki.


jak widac nie wszyscy opanowali wiec moze jednak jest za co podziwiac :)))


@gorzki99: ja nie podziwiam umiejętności dodawania z poziomu podstawówki, tylko fakt, że ci się w ogóle chciało :P

Tak, na tym zbudowany jest ten system. Ty pierdząc w fotel na podkarpaciu eksploatujesz tysiące ludzkich istnień które w niczym nie różnią się od
  • Odpowiedz
@gorzki99: a poza tym musisz zrozumieć że są dwie siły, pracodawca chce żebys pracował jak najwięcej, a ty jak najmniej.
Dlatego nadgodziny są tak powszechne, a znalezienie pracy na część etatu jest ciężkie. Jak Etat bedzie wynosił 32h to o wiele łatwiej będzie ci znaleźć robotę ponad te 32h, niż gdybyś chciał robić 32h w systemie 40h.
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch: Myślę że mój pracodawca z Wysp Owczych może mieć w D*%#e takie przemyślenia jak twoja , i prace którą teraz zleca do wykonania mi w Polsce zleci do wykonania skośnookiemu w Azji , i wtedy będę miał pełne 7 dni wolnego .
  • Odpowiedz
Zostaje nam duża część Azji, Europa Wschodnia, a także Afryka.


@peszek_leszek: To czemu nie budują tam w pierwszej kolejności? Musisz wyjść poza myślenie tylko i wyłącznie o kosztach pracy. Bezpieczeństwo energetyczne, instytucjonalne, infrastruktura, baza konsumentów, instytucje międzynarodowe, sytuacja geopolityczna. Mógłbym wymieniać bez końca. Nie będę płakał gdy fabryka zapałek przeniesie się do Ukrainy, ale ludzi którzy tam pracowali trzeba wesprzeć finansowo i merytorycznie do dokształcenia. Tym się różni niedasizm i państwo
  • Odpowiedz
pracodawca chce żebys pracował jak najwięcej, a ty jak najmniej.


@paul772: o, i tu w sumie pojawia się ciekawy, poboczny wątek jaki ja bym nazwał: synergia.

Oczywiście, zapewne wciąż są janusze którzy chcą tego co napisałeś, ale od kilku lat widać tendencję zmienną, która wskazuje bardziej na synergię pracodawcy z pracownikiem. I na to, że jednak pracodawca widzi, że zmęczony pracownik to zły pracownik i nie wymaga tego, żebyś "pracował jak
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch: Prawdopodobnie jedna z przyczyn tego może być jakiś rodzaj problemu psychologicznego związany z tym, ze jedną przewagą jaką ci ludzie mają nad innymi (z czego zdają sobie sprawę jedynie intuicyjnie) jest umiejętność i możliwość ciężkiego #!$%@?. Ten #!$%@? daje im poczucie sprawczości, osiągania czegoś, awansowania, choć niekoniecznie są to ludzie, którzy faktycznie jakoś awansują, bo mogą być to zwykli fizole, którzy co najwyżej są w stanie trochę poprawić swój los
  • Odpowiedz
Dlatego nadgodziny są tak powszechne, a znalezienie pracy na część etatu jest ciężkie. Jak Etat bedzie wynosił 32h to o wiele łatwiej będzie ci znaleźć robotę ponad te 32h, niż gdybyś chciał robić 32h w systemie 40h.


@paul772: Ze co? ja mam z jednej roboty isc do drugiej? na glowe upadles? Po to chodze do roboty zeby zarobic a nie po to zeby chodzic do drugiej.

Jak nie zarabiam to zmieniam
  • Odpowiedz