Wpis z mikrobloga

35 lat kapitalistycznej propagandy tak bardzo poryło mózgi pracowników, że chcą oni - z własnej woli - spędzać w pracy więcej czasu za to samo wynagrodzenie.

Tak, dobrze czytasz. 23,9% obywateli jest zdecydowanie przeciwna skróceniu tygodnia pracy do 4 dni przy zachowaniu tego samego wynagrodzenia. 15% raczej przeciwna. Wśród trzydziestolatków, którzy powinni już przecież coś tam ogarniać i nie nabierać się tak łatwo na kapitalistyczne brednie, 52% woli pracować dłużej za to samo wynagrodzenie.

Błyskawiczny postęp technologiczny, ogromny wzrost wydajności pracy, rekordowo niskie bezrobocie, 20. gospodarka świata, a oni i tak chcą pracować tak, jak pracowano w fabryce 100 lat temu. Może wierzą, że jak będą jeszcze wydajniej pracować, robić jeszcze więcej darmowych nadgodzin, poświęcać się dla firmy (XD), to coś na nich skapnie. Może i skapnie, ale będzie to soczysta mela prezesa dołączona do wypowiedzenia w razie nieosiągnięcia celów umożliwiających mu wymianę starego, rocznego już Porsche.

#antykapitalizm #bekazprawakow #bekazkonfederacji #polska #pracbaza #januszex #praca #korposwiat
czerwonykomuch - 35 lat kapitalistycznej propagandy tak bardzo poryło mózgi pracownik...

źródło: IMG_0473

Pobierz
  • 336
  • Odpowiedz
może po prostu

- istnieją ludzie którzy są sami swoimi pracodawcami


@thorgoth: Przecież ich nie będzie dotyczył wymiar etatu.

- istnieją ludzie którzy łączą kropki i rozumieją że jeśli ich pracodawcy przestanie się opłacać ich zatrudniać to ich życie nie zmieni się
  • Odpowiedz
Polska to 20. gospodarka świata, największe i najludniejsze państwo tej części Europy, pełne dobrze wykształconych i posiadających konkretne umiejętności ludzi.


@czerwonykomuch: no i nie przyszło ci do głowy, że własnie dlatego biznes zaczął inwestować w Polskę a nie w Węgry mając też na uwadze, że koszty pracy będą uwzględniały również i ten aspekt?
  • Odpowiedz
@MirekStarowykopowy: Nie bajania, a wiedza na temat zatrudniania w firmach, w których pracowałam/pracuję :)

Dlaczego zamiast konwersacji wybierasz takie wyśmiewanie rozmówców? Wstawiłeś post tylko po to, by ludzie Ci przytakiwali? Czy jednak chciałeś podyskutować?
  • Odpowiedz
oni i tak chcą pracować tak, jak pracowano w fabryce 100 lat temu. Może wierzą, że jak będą jeszcze wydajniej pracować, robić jeszcze więcej darmowych nadgodzin, poświęcać się dla firmy (XD), to coś na nich skapnie


@czerwonykomuch: spokojnie. Jak korporacjom opłaci się 4 dniowy system pracy, to same to wprowadzą. Już Ford zrozumiał pojęcie work-life balance i wprowadził 8h dzień pracy na długo przed wojującą lewicą xD.
Dla korpo i
  • Odpowiedz
które gdzieś ma szacunek do pracy i powierzonych obowiązków, które wychodzi o 16:00 bo za 1 minutę więcej w pracy nikt mu płacić nie będzie, prawda?


@Janusz_Lubikwasa: Pewnie szef dumny i daje Ci podwyżki za te Twoje nadminuty co? xD
  • Odpowiedz
Co z ciebie za ojciec?


@paul772: Zaden? (nie mam dzieci :P)

Czegos nie zrozumiales. owszem ze technika poszla do przodu. owszem ze teraz przy pomocy narzedzi robi sie wiecej niz kiedys bez nich. Tylko co z
  • Odpowiedz
Nie bajania, a wiedza na temat zatrudniania w firmach, w których pracowałam/pracuję :)


Dlaczego zamiast konwersacji wybierasz takie wyśmiewanie rozmówców? Wstawiłeś post tylko po to, by ludzie Ci przytakiwali? Czy jednak chciałeś podyskutować?


@peszek_leszek: No bo twoje odczucia i doświadczenia nie mają żadnej merytorycznej wartości w kontrze do ogółu danych. Nie mam zamiaru cię obśmiewać.
  • Odpowiedz
oczywiście, technologia powinna nas doprowadzić do takiego etapu, gdzie praca będzie przyjemnością i możliwością, a nie obowiązkiem.


@czerwonykomuch: nie powinno być wojen, każdy powinien być najedzony, wszyscy powinni być równi i nie powinno być przestępstw.
  • Odpowiedz
nie powinno być wojen, każdy powinien być najedzony, wszyscy powinni być równi i nie powinno być przestępstw.


@Janusz_Lubikwasa: Ale mamy kapitalizm więc to niemożliwe. xD Nie jestem totalnym przeciwnikiem tego systemu, jestem jego beneficjentem z racji swojego nieróbstwa ale potrafię merytorycznie spojrzeć na całe spektrum jego wad i małej ilości zalet. W tym się różnimy od pracownika fabryki który z pianą na ustach broni swojego pracodawcy. To te słynne wycieczki
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch nawet magicznie utrzymując to samo wynagrodzenie za mniej wykonanej pracy to poziom życia spadnie bo będziesz mieć więcej czasu wolnego. Nagle będziesz wydawać kasę nie na 2 dni eventów rozrywkowych tylko 3. Wycieczka na weekend to nie będzie 1 nocleg tylko już 2 itd.
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch: przeczytałem wcześniejszą dyskusję innych użytkowników z tobą, nie będę walczył z wiatrakami.

Polska nie jest krajem, który będzie stawiał warunki. Polska póki co musi się jeszcze kłaniać w pas niemieckim czy francuskim korporacjom, głaszcząc je dotacjami i innymi frykasami, aby łaskawie wybudowali kołchoz w pierdziszewie dolnym. Przez najbliższe kilkadziesiąt lat się to nie zmieni - bez know how, bez kapitału.

Takie są realia i twoje życzeniowe podejście nie ma
  • Odpowiedz
Rozumiem jak ktoś jest udziałowcem, dyrektorem z ogromnym wynagrodzeniem, dostaje % zysku. To ma sens. Pr


@czerwonykomuch: coraz więcej firm wprowadza premie w zależności od tego, jak firmie się powodzi. W Stanach to wlasciwie standard, ze dostajesz jako premie akcje firmy i musi ci zalezec na rozwoju pracodawcy.
  • Odpowiedz