Wpis z mikrobloga

Jak manipulować skrajnie prawicowym motłochem? Jak kolega @Gotter wrzucasz sobie znalezisko z tendencyjnym tytułem "Polski rząd dopłaci 1500-1700 zł mies. do studiów Afrykańczykom, Arabom i Ukr..." no i jak to przeciętny wykopek po przeczytaniu tytułu sobie pomyśli "No tak, Soroszowe Ukropolin pod zarządem Klausa Schwaba" a tymczasem w artykule jest mowa o 36 nacjach z czego duża ilość to kraje chrześcijańskie ( Argentyna, Armenia, Białoruś, Brazylia, Kolumbia, Gruzja, Meksyk, Mołdawia, Peru, Filipiny, Serbia, Tanzania, Ukraina ). Zastanawia mnie dlaczego w tytule wymienił akurat Ukrainę a nie na przykład Białoruś, Serbię, Brazylię albo Indie lub jakikolwiek inny kraj choć miał do wyboru aż 36 państw, hmmm... cytując klasyka "Nie wiem, choć się domyślam"

#wojna #polityka #swiat #ukraina #rosja #polska #wykop
kkecaj - Jak manipulować skrajnie prawicowym motłochem? Jak kolega @Gotter wrzucasz s...

źródło: Zrzut ekranu z 2024-05-30 11-44-16

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@M4rcinS

@kkecaj: programy kierowane do zagranicznych studentów to typowy środek do budowania soft power i powiązań biznesowych i kulturalnych między krajami. Taki student albo zostanie w Polsce i wtedy można wykorzystać jego wiedzę oraz znajomość tamtejszego państwa, albo jak wróci, to jest duże prawdopodobieństwo, że jeśli będą coś robić, to pierwszy pomysł, aby nawiązać współpracę to będzie Polska. Wiedzą o tym władze wszystkich w miarę rozwiniętych krajów.


Ale nie
  • Odpowiedz
@farbowanylisek Niejednokrotnie opłacamy studia ludziom którzy po studiach będą trzepać niesamowita kasiore w sektorze prywatnym. Chirurdzy plastyczni, stomatolodzy. Albo płacimy na kolejnych psychologów którzy i tak zajmą się potem czyimś innym.
  • Odpowiedz
@deziom

Ale nie Polak. Polak usłyszy coś o Murzynie, będzie przebierał nóżkami, a potem i tak pokaże na te bogatsze kraje, że robią tam biznesy, a Polak nie robi. Ale oczywiście nie powiąże swojej głupoty z efektami, a raczej ich brakiem.


Te bogatsze kraje jak USA czy UK gdzie trzeba grubą kasę płacić żeby studiować?
Jest jakikolwiek dowód na te hipotezy? Nie wiem, może kraje które mają takie programy mają lepsze
  • Odpowiedz
Skrajnie prawicowy motłoch to komentarze pod tym znaleziskiem


@kkecaj: Nie ma nic skrajnie prawidowego w tym, że ludzie mają dość wywalania pieniędzy przez rząd na projekty, których jedynym skutkiem będzie pogorszenie jakości życia obywateli Polski.

rzetelna informacja która zachęca do konstruktywnej debaty i wypracowania
  • Odpowiedz
@joazaxa: widzę, że czytanie ze zrozumieniem, to nie jest twoja mocną stroną, a wyciąganie wniosków z tekstu masz na poziomie czterolatka, który się kłóci z matką o to, że ta mi lizaka nie kupiła.
  • Odpowiedz
@kkecaj: ale ja mam gdzieś czy to na ukrów, ciapaków czy inny narybek. Ja, jak pewnie większość wykopujących jestem przeciwny jakimkolwiek dopłatom studentom z innych krajów. Z jakiej k---a racji? Na c--j nam sponsorować obcych? To jakiś absurd. Jak już to naszym i jak już to kredyt studencki do spłacenia jak kogoś nie stać.
  • Odpowiedz
  • 1
@Yenn_z-Wyspy7Slonc: W innych krajach też dopłaca się zagranicznym studentom ponieważ jest duża szansa że bardzo dobrze wykształceni ludzie których brakuje zostaną tutaj i będą pracowali w kraju w którym studiują a w dodatku tworzy to sieci powiązań co wpływa na soft power kraju więc jest to pośrednio też inwestycja w bezpieczeństwo. Chłopski rozum to nie jest dobre rozwiązanie w większości przypadków i raczej powinniśmy się zastanowić jakie kraje tym obiąć
  • Odpowiedz