Wpis z mikrobloga

Jak manipulować skrajnie prawicowym motłochem? Jak kolega @Gotter wrzucasz sobie znalezisko z tendencyjnym tytułem "Polski rząd dopłaci 1500-1700 zł mies. do studiów Afrykańczykom, Arabom i Ukr..." no i jak to przeciętny wykopek po przeczytaniu tytułu sobie pomyśli "No tak, Soroszowe Ukropolin pod zarządem Klausa Schwaba" a tymczasem w artykule jest mowa o 36 nacjach z czego duża ilość to kraje chrześcijańskie ( Argentyna, Armenia, Białoruś, Brazylia, Kolumbia, Gruzja, Meksyk, Mołdawia, Peru, Filipiny, Serbia, Tanzania, Ukraina ). Zastanawia mnie dlaczego w tytule wymienił akurat Ukrainę a nie na przykład Białoruś, Serbię, Brazylię albo Indie lub jakikolwiek inny kraj choć miał do wyboru aż 36 państw, hmmm... cytując klasyka "Nie wiem, choć się domyślam"

#wojna #polityka #swiat #ukraina #rosja #polska #wykop
kkecaj - Jak manipulować skrajnie prawicowym motłochem? Jak kolega @Gotter wrzucasz s...

źródło: Zrzut ekranu z 2024-05-30 11-44-16

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • 42
@hansschrodinger: A myślisz że wykopki czytają opis? Jak nadal tak myślisz to wejdź w komentarze pod tym znaleziskiem. Dlaczego w takim razie tytuł znaleziska nie brzmi "Polski rząd dopłaci 1500-1700zł mies. do studiów dla obcokrajowców z 36 krajów" i w opisie lista państw tylko w tytule akurat przypadkowo wymienieni są Ukraińcy jakby to tylko oni, afrykańczycy i arabowie dostawali jako grupa uprzywilejowana.
  • Odpowiedz
skrajnie prawicowym motłochem?


@kkecaj: Wytłumacz mi co jest skrajnie prawicowego w tym, że nie podoba mi się wydawanie moich pieniędzy, które rzad mi przemocą zabrał, na dopłaty do studentów z krajów takich jak Argentyna, Armenia, Białoruś, Brazylia, Kolumbia, Gruzja, Meksyk, Mołdawia, Peru, Filipiny, Serbia, Tanzania, Ukraina, że o afrykańskich bantustanach nie wspomnę?
  • Odpowiedz
  • 0
@joazaxa: To samo w sobie nie jest skrajnie prawicowe. Skrajnie prawicowy motłoch to komentarze pod tym znaleziskiem i do takich ludzi to znalezisko było kierowane. Gdyby tytuł brzmiał ""Polski rząd dopłaci 1500-1700zł mies. do studiów dla obcokrajowców z 36 krajów" to może i sam bym się pod tym podpisał ale to nie miała być rzetelna informacja która zachęca do konstruktywnej debaty i wypracowania rozwiązań
  • Odpowiedz
@kkecaj: programy kierowane do zagranicznych studentów to typowy środek do budowania soft power i powiązań biznesowych i kulturalnych między krajami. Taki student albo zostanie w Polsce i wtedy można wykorzystać jego wiedzę oraz znajomość tamtejszego państwa, albo jak wróci, to jest duże prawdopodobieństwo, że jeśli będą coś robić, to pierwszy pomysł, aby nawiązać współpracę to będzie Polska. Wiedzą o tym władze wszystkich w miarę rozwiniętych krajów.

Ale nie Polak. Polak usłyszy
  • Odpowiedz
a dlaczego studentom narodowości polskiej nikt nic nie dopłaca?!


@farbowanylisek: Jak to nie? Masz pełno stypendiów itp. Nawet płatne studia przez lata były dla Polaków o połowe niższe niż dla obcokrajowców.
  • Odpowiedz
ale Polscy studenci nie mają dopłat


@farbowanylisek: Sa przeicez dofinansowania.
https://www.umcs.pl/pl/dofinansowanie-studiow-i-stypendia,11401.htm
https://www.merito.pl/wroclaw/studia-i-szkolenia/studia-podyplomowe/dofinansowania-studiow
https://www.umcs.pl/pl/dofinansowanie-studiow,21253.htm

I nie rób fikołków, że piszac o dopłątach i stypendiach. Nawet nie przeczytlaes artykułu. Przecież to wykopek napisał '''dopłaty'' a w oryginale masz ''stypendia''.
  • Odpowiedz