Wpis z mikrobloga

@Metylo midel akurat w spoko standardzie wykańcza te swoje kawalerki co jest dużym plusem. Widziałem wynajmujących co np całe mieszkanie (16m2) kończą w kafelkach co jakby najemca zdechł to łatwo bylo po nim umyć
  • Odpowiedz
@olcayn: te "mieszkania na start" to jest dla mnie fenomen xd jak inwestorzy to sobie wyobrażają, że Polak #!$%@? najpierw 400k na mieszkanie na start a potem uzbiera kolejne 800k na już właściwe mieszkanie? xd
  • Odpowiedz
@CamusVevo: ludzie czasami zmieniają miejsca zamieszkania. Jak najmują to podpisują umowę z nowym wynajmującym, a jak mają własne to je sprzedają i kupują inne. Serio. To nie jest fizyka kwantowa.
  • Odpowiedz
zawsze wydawało mi się, że kawalerka to pokój z aneksem + sypialnia. Coś się zmieniło?


@Czekolatka:

kawalerka od zawsze to bylo jedno pomieszczenie ogolne + kuchnia. Uwaga: kuchnia jest izba taka sama jak pokoj wg przepisow ;)


Wg nowoczesniejszej mody, kuchnia przeksztalca sie w pokoj z aneksem kuchennym.
  • Odpowiedz
@olcayn: o to że wynajem takiej nory wraz z opłatami to koszt pewnie ponad połowy minimalnej


@Strigiformesman: Czyli świerzo wyremontowane mieszkanie nazywamy teraz norą? Normalizujcie taki język to na pewno będziecie zadowoleni z życia.

koszt pewnie ponad połowy minimalnej


Deweloper sprzedał po cenie takiej jaką dyktował popyt a później do tego pan Janusz z wykształceniem podstawowym wziął 30k za wykończenie 4 metrowej łazienki w stanie deweloperskim, bez kucia i z
  • Odpowiedz
jak inwestorzy to sobie wyobrażają, że Polak #!$%@? najpierw 400k na mieszkanie na start a potem uzbiera kolejne 800k na już właściwe mieszkanie? xd


@CamusVevo: Nie, to jest raczej proste, żadne rocket science. Bierzesz kredyt na 400k bo jesteś na starcie swojej kariery, z biegiem czasu twoja zdolność kredytowa rośnie bo się rozwijasz, zarabiasz więcej więc sprzedajesz pierwsze mieszkanie "dokładasz" i masz. Nie musisz zbierać żadnego "kolejnego 800k".
  • Odpowiedz
  • 0
@Strigiformesman

>wygląda jak spoko mieszkanie dla singla albo pary na start. O co ci chodzi?


@olcayn: o to że wynajem takiej nory wraz z opłatami to koszt pewnie ponad połowy minimalnej


Ale to Midel kogoś zmusza aby u niego takie coś za taką cenę wynajmować?
  • Odpowiedz