Wpis z mikrobloga

@DiMaria jak masz umiejętności to zamontuj sam. W 10k się zmieścisz ale tylko offgrid, sprzedaż prądu jest nieopłacalna.
Chiński inwerter 10kW i jakaś bateria 48v, jakiś zrzut nadmiaru w boiler. Panele można liczyć 1W/1zł na oko. Inwerter z 2k+-, baterie ciężko coś dorwać sensownego ale widziałem że za 5k kupują sensowne.
  • Odpowiedz
@DiMaria: zestaw tego magazynu energi to 13k w tym masz magazyn 8k i inwerter 5k ktorych potrzebujesz 1 sztuke i drugi magazyn to 21k niby, ale reszta to sie i tak nie spina jak masz zdolnosci to skladaj sam
@bdg-bro
  • Odpowiedz
@DiMaria: z takich tipow to na kazde wojewodztwo masz okolo 600 firm ktore montuja fotowoltaike dla domow i ze 100 ktore robia grubsze projekty, powysylaj zapytania
  • Odpowiedz
@DiMaria: tak, producenci paneli dają gwarancję na produkt i moc. Gwarancja na produkt na 12 lat to np że nie uszkodzi się, nie wypalił etc. Gwarancja na moc, to trudno uzyskać. Bo jak udowodnisz producentowi że w 15 roku działania panel działa na 87% zamiast na 89% jak deklarował? A no tak, że go zdemontujesz, dasz do badania i wyślesz wyniki. Nieopłacalne. Chyba że masz farmę pv i widzisz, że usysk
  • Odpowiedz
@Djelon: instalacja PV 3,6kW + magazyn 10kWh + konstrukcja i zabezpieczenia za 18 500 zł brutto? Fantazja...

@DiMaria: Za mała moc tej instalacji pv w stosunku do magazynu. Powiedz, że chcesz za 40 000 zł minimum 6kWp w panelach - to jest raptem z 2500 zł koszt materiału.
  • Odpowiedz
instalacja PV 3,6kW + magazyn 10kWh + konstrukcja i zabezpieczenia za 18 500 zł brutto? Fantazja...


@testerwykop: Czy ja wiem czy taka fantazja? Na markowym sprzęcie nierealne, ale na chińczyku myślę, że można blisko tej kwoty złożyć zestaw. Ale raczej to będzie offgrid, bo hybryda do sprzedaży prądu będzie droga.
  • Odpowiedz
Fantazja...


@testerwykop:
Longi 460W - 315 zł/szt * 8 = 2520 zł
Deye Battery RW-M6.1 8 001,02
Inwerter Deye SUN-5K-SG03LP1-EU 4 915,17
cała reszta 2000zł

Suma 17463,19 netto, 18831 brutto (8%), 21446 brutto (23%)
Ceny z pierwszej lepszej, DROGIEJ hurtowni. Kilkanaście procent się da urwać jak się poszuka - np na Merxu

@TheDarkSideOfTheMoon
  • Odpowiedz