Wpis z mikrobloga

@Linijkarz_z_Lotusa: koszty infrastrukturalne sa wyzsze na wolnym wybiegu, ale ceny sa usrednianiane niezaleznie od lokalizacji. To samo, jesli chodzi o infrastrukture drogowa/edukacje/bezpieczenstwo/wywoz smieci/internet. Ludzie w blokach subsydiują tych w domkach.
  • Odpowiedz
@qusqui21: i tak i nie, bardziej nie. Jak sobie machniesz dom w polu to nikt Ci za darmo mediów nie podciągnie. Im dalej od cywilizacji tym mniej autobusów, pociągów i tramwajów, a na to też się wszyscy składamy. Wywóz śmieci i kanalizacja nawet oficjalnie jest droższa dla domów niż dla bloków (w kosztach dla mieszkańców). Można by tak długo wymieniać.
  • Odpowiedz
@Tomek_tls: podciagnac to nie podciagna, ale utrzymanie linii energetycznych/wodociagowych/gazowych dla wioski 100 mieszkancow, a osiedla 50000 to na osobe wychodza bardzo nieoplacalne stawki.
  • Odpowiedz
Ps ktoś tu pisze coś o subsydiach dla wolnych domków.
No ja tego nie widzę. Dopłata za utrzymanie Lini energetycznej opłata za utrzymanie światłowodu, trzeba wystawiać śmieci w odpowiednim momencie za które też się płaci, 300zł za wywiezienie szamba, piec i opał we własnym zakresie, trzeba inwestować w drenaż wody, trzeba za swoje wyrównać teren, trzeba zmagać się z blackoutami kilka razy czasem kilkanaście razy w roku nawet w zimie gdzie bez
  • Odpowiedz
@qusqui21: to pokaż mi przykład z innego miejsca na świecie gdzie jest jak w twojej dystopi bo mi do wszystkiego dorzucają gdzie się da opłatę za domek jednorodzinny dodatkową
I u mnie nie ma jak w mieście żadnego przyłącza że popłynie ciepło tylko sam muszę o to zadbać w kotłowni, nie przyjdzie nikt ze spółdzielni pokosić mi trawy czy usunąć drzewa z posesji jak spadnie, nikt nie usunie śniegu z
  • Odpowiedz