Wpis z mikrobloga

#inwestycje #nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #programowanie #programista15k

Chłop jak odleciał xDDDDD

Programista 30k na b2b to 1% programistów w polskiej branży gdzie na rękę z tego wychodzi 22k
95% branży zarabia do 20k netto b2b czyli ledwo 15k na rękę

Mieszkanie 700k to programista zobaczy po 20 latach, zwykła osoba po 30 latach kredytu, od taka różnica że programista może nadplacać kredyt hipoteczny i spłacić szybciej a zwykły polak ciągnie 30 lat
nad__czlowiek - #inwestycje #nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkanied...
  • 39
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek jeśli w Polsce cały czas inflacja bedzie wysoka (a za granicą nie) to złotówka powinna się osłabić a pensje w IT (liczone w PLN) powinny szybko rosnąć. A jeśli obecna sytuacja (problemy za granicą, drogi kredyt w euro) będzie się utrzymać, to nasza sytuacja zrobi się bardzo nieciekawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: 1% programistów xD, zarabia te 30k ? To powiem tak, mam 27 lat, chodziłem do bardzo przeciętnego liceum, było dobre w skali 40 tys. miasteczka, w klasie miałem 30 osób, z tego co najmniej (nie ze wszystkimi utrzymuję na tyle dobry kontakt, żeby dali mi oglądać swoje kontrakty, znam się trochę na umowach więc przeglądałem je grzecznościowo), 3 osoby mają obecnie taką stawkę na fakturze, of cors odchodzi podatek, i
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: 1% programistów xD, zarabia te 30k ? To powiem tak, mam 27 lat, chodziłem do bardzo przeciętnego liceum, było dobre w skali 40 tys. miasteczka, w klasie miałem 30 osób, z tego co najmniej (nie ze wszystkimi utrzymuję na tyle dobry kontakt, żeby dali mi oglądać swoje kontrakty, znam się trochę na umowach więc przeglądałem je grzecznościowo), 3 osoby mają obecnie taką stawkę na fakturze, of cors odchodzi podatek, i
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Nie wiem z jakich raportów korzystasz, takie bulldogjob, podaje że np. MEDIANA pensji seniora na b2b to 24k PLN, czyli połowa seniorów zarabia więcej, średnia to 26,3k. Dodatkowo tak jak mówię, mam przykłady w swoim otoczeniu, że ten odsetek jest znacznie większy, może żyje w bańce, ale tak jak mówię chodziłem do mocno przeciętnego liceum w małym mieście bez startu to renomowanych liceów np. w Warszawie.

Sam nie zarabiam 30k,
  • Odpowiedz
@DeoLawson: raport z bulldoga chyba nie uwzględnia że w 2022 faktycznie dawali pierwszemu lepszemu CRUDIarzowi 30k ale 90% tych osób poleciało z branży i musieli obniżyć stawkę nieraz do 20k netto b2b, takie czasy.

Stawki spadly bo były nierealne i biznesy sie nie spinały, było szaleństwa zatrudnienia ale firmy na tym traciły. Zatrudniali masowo na zaś bo myśleli, że pojawi się potrzeba robienia 1000 nowych projektów przez COVID ale tak sie
  • Odpowiedz
@Liarek123 ładnie wypunktowane, niestety naprodukowałeś się odpowiadając kolejnemu trollowi z serii "BAŃKA IT PĘKA!!1", spami tak już od dłuższego czasu, aż sobie zostawiłem notatkę przy nim.

Polecam go ignorować, jak każdego patusa od patostreamów ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Programista 42k over here, na rękę to jest około 33k. Jak się ma rodzinę, żyjąc na przyzwoitym poziomie w big5, z małym kredytem, bez ekstrawagancji, to z tego miesięcznie zostanie jakieś 15k, odejmując niespodziewane wydatki rocznie około 150k. Ten odklejony pajac bredzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Anegdota z dziś, jadłem w macu i dwóch chłopaków w koszulkach gamingowych rozmawiało o podatkach i jeden chwalił się że #!$%@?ł koszt swojego aparatu na zęby 10k+ w koszty.


@DeoLawson: ty tam chyba jadłeś niesprzedane odpadki na przerwie pracowniczej xDDDD
  • Odpowiedz
@kokos24: 15k oszczędności miesiecznie przy 20k? Niewykonalne. Chyba, ze masz drugą osobę (żonę/męża) który przynosi do domu minimum dodatkowe 5k na reke. Samo jedzenie w sklepie na jedną osobe moze wynieść 2k zl jesli nie chcesz jesc samego kurczaka na okrągło
  • Odpowiedz