Wpis z mikrobloga

#skoda #scala to takie auto, o którym może kiedyś słyszałeś, ale nie do końca wiesz jak wygląda. To auto, które może być ciekawostką w gamie czeskiego producenta, ale raczej nie ze względu na niesamowitą karoserię lub silnik.
Ot kolejny kompakt, który łączy to Skoda ma najlepsze - wielką kabinę pasażerską, dużą gamę silników i cenę, która już niebezpiecznie rośnie.

Więcej o aucie znajdziecie tutaj - KLIK

#samochody #motoryzacja #motopodprad #auta
stopaotestuje - #Skoda #Scala to takie auto, o którym może kiedyś słyszałeś, ale nie ...

źródło: Skoda ScalaFL (19)

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
Ot kolejny kompakt


@stopaotestuje: kompakt to jest Octavia. Scala to jest segment B (chociaż mocno napompowany, podobnie jak Octavia w segmencie kompaktów - chociaż tu na szczęście porównania do Passata umarły xD), niezależnie od tego, co mówią reklamówki Skody. To stoi na wydłużonym MQB A0.
  • Odpowiedz
@PiotrFr: np. ze względu na punkty mocowania foteli, które są predefiniowane przez wariant platformy i definiują rzeczy typu praktyczna szerokość wnętrza, pozycja za kierownicą itd, więc bezpośrednio wpływają na komfort.
  • Odpowiedz
@stopaotestuje fajne pakowne autko, przesiadłem z segmentu D do Scali i jak na razie po dwóch latach eksploatacji nie powiem nic złego no może oprócz skrzyni DSG która jest zdławiona do granic możliwości.
  • Odpowiedz
@bidzej: punkty mocowania foteli jako określenie segmentu?
Tak patrząc na przekroje to scala ma praktycznie identyczne wymiary wewnętrzne co Golf. Więc Golf to też segment B? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@stopaotestuje: @bidzej
Octavia to duży kompakt, a Scala to mały kompakt.

Jeśli na następne auto nie będę chciał wydać za dużo na Octavię (której cena właśnie mocno wzbiła o 20 tys zł wraz z faceliftingiem), to wybiorę właśnie Scalę. Choć i tak póki przesiądę się z Fabii III Kombi z końca produkcji za X lat, to mam nadzieję, że zgodnie z trendem puchnięcia kolejnych generacji, następna generacja Scali będzie
  • Odpowiedz