Wpis z mikrobloga

Te krótkie pobyty i powroty do domu rodzinnego są mega dziwne.

Chcesz przyjechać i odpocząć ale chwila i zaraz musisz odjezdzać z ta pustka w sercu.
Widzisz że rodzice coraz starsi i zauwazasz że mama mam więcej siwych wlosów a tato mniej siły. Dziadków już dawno nie ma.

No i niby jesteś u siebie ale już tak nie do końca. Znasz każdy zakamarek i kąt ale masz świadomość że najlepsze czasy beztroskiego dzieciństwa które tam spedziłeś już nigdy nie wrócą..
A na koniec uświadamiasz sobie że i tak za wiele nie odpoczaleś a jedynie co czujesz to smutek.

Czy tylko ja tak czuję?
Z drugiej strony nie wyobrażam sobie nie pojechać tam. Mimo że każdy wyjazd i powrót do swojego zycia sprawia ból.

#nostalgia #zalesie #gownowpis
  • 100
  • Odpowiedz
@blackghost: to musiałeś mieć fajne dzieciństwo i dobrą relację z rodzicami, więc mogę Ci pozazdrościć. Ja jak przyjeżdżam do rodziców to tylko jak oni gdzieś wyjeżdżają żeby zająć się ich psami i nawet się z nimi nie zobaczę, ewentualnie na krotko, bo cała nasza trójka woli unikać dłuższego przebywania ze sobą. Dodatkowo gdy u nich jestem, to nie mogę się doczekać aż wrócę do siebie, nie ma nic lepszego, tam czuję
  • Odpowiedz
@blackghost: ja jeszcze jestem na etapie, gdy rodzice powoli odchodzą w cień i na emerytury, ale ja już wypłynąłem na świat i następuje chyba najostrzejsza faza konfliktu pokoleń. Tzn. oni nie mają nade mną kontroli, ale za to ja mam dość ich #!$%@? i tak się bawimy w kotka i myszkę.
  • Odpowiedz
@blackghost: no cóż, nie mogę się odnieść, bo ja po dwóch dniach z moją matką wracałam do miasta, w którym studiowałam/pracowałam zawsze pokłócona i się cieszyłam, że jestem "u siebie"
  • Odpowiedz
Znasz każdy zakamarek i kąt ale masz świadomość że najlepsze czasy beztroskiego dzieciństwa które tam spedziłeś już nigdy nie wrócą..

A na koniec uświadamiasz sobie że i tak za wiele nie odpoczaleś a jedynie co czujesz to smutek.


Czy tylko ja tak czuję?

Z drugiej strony nie wyobrażam sobie nie pojechać tam. Mimo że każdy wyjazd i powrót do swojego zycia sprawia ból.


@blackghost: Pora dojrzeć i dorosnąć. Może warto nauczyć
  • Odpowiedz
@blackghost: a mnie powroty do domu rodzinnego triggerują.
im starszy jestem tym więcej syfu z przeszłości dostrzegam.
mimo że mam sentyment do pewnych kwestii, to nie czuje żeby to było moje miejsce- jestem gościem, który chce jaknajszybciej opuścić to miejsce.
  • Odpowiedz
@blackghost: mam tak samo. Nic mnie tak nie smuci jak widok starzejących się rodziców :(
Ja wyprowadziłem się 3 lata temu aczkolwiek rodziców mam bardzo blisko jakieś 10 minut drogi autem. Jestem u nich co 2-3 dni a to na herbatę a to coś pomóc.
Czasami sam wymyślam sobie pretekst żeby przyjechać typu " aaa chyba mam u rodziców jedną fajna koszulkę o której zapomniałem i pojadę do nich poszukać" i
  • Odpowiedz
@blackghost:
Najgorsze jest to, że dziś dzieci ma się późno. I często już po 10-15 latach od opuszczenia domu, rodzice z tych co mieli obcykany świat jak należy i cię prowadzili przez niego, stają się jak dzieci którym trzeba pomagać we wszystkim. Baaardzo szybko przeskok czasem.
  • Odpowiedz