Wpis z mikrobloga

@wykopowy-zwierzak: Ja nie w Trójmieście, ale nie miałem nigdy sytuacji stresowej, widzę że ludzie na osiedlu też swoje motocykle trzymają i nikt raczej problemów nie ma. Od tego sezonu będę trzymał na parkingu strzeżonym, bo mi się bardziej opłaca ze względu na bardzo ciasne osiedle.
  • Odpowiedz
@wykopowy-zwierzak: BTW Nie boisz się kupować tej nowej i egzotycznej marki?

Mi się podoba cena, moc i wielkość kanapy w Zontesie 350E, bo to jedyny taki duży skuter w tak niskiej cenie (reszta jest po 35k+).

Mam jeszcze 2 miesiące aż kontener ze skuterami przypłynie i zastanawiam się nad kupnem. Pierwotnie planowałem wynajmować skutery na lato ale może fajnie jest mieć własny.

Martwię się tylko o serwis. Niby rozmawiałem z importerem
  • Odpowiedz
@wykopowy-zwierzak:
Moim zdaniem to nie ma tak, że kradną albo że nie kradną. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm… Ludzi, którzy podali mi auto casco, kiedy moto nie znalazłem, kiedy byłem sam...
( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@wykopowy-zwierzak: Nie kradną. Mam na osiedlu w jednym miejscu wszystko do wyboru do koloru bo to chyba tak zadziałało że jak stanął jeden motocykl to całe osiedlowe stado dołączało podświadomie - od skuterków za piątaka do GS-a za ponad 100k.
  • Odpowiedz
Jak mieszkam w dobrej dzielnicy z kamerami, to mniejsza szansa że ukradną?


@wykopowy-zwierzak: to znaczy, że będziesz miał pamiątkę ostatniego momentu, w którym widzisz swój motocykl w formie nagrania wideo. Wraz z pojazdem z podrabianą tablicą rejestracyjną i 2 kolesiami w kominiarkach.

Monitoring ma sens tylko wtedy, kiedy jest podłączony bezpośrednio pod ochronę. W innym wypadku może to działać jedynie jako straszak na złodziei-amatorów.

Od tego sezonu będę trzymał na parkingu
  • Odpowiedz
@wykopowy-zwierzak 3 lata temu #!$%@? mi w Warszawie monstera z 2009r.
A wtedy jeszcze nie było tyle przybyszy ze wschodu.
Nie wiem jak sytuacja w Trojmiescie ale na FB warszawskiej ochoty czytam o kradzieżach kół z aut czy katalizatorów. Ukry, gruzini, czeczeni rozkręcają się coraz bardziej. Może w Trojmiescie tego towarzystwa mniej.
  • Odpowiedz
tak, 24/7 siedzi ochroniarz i są kamery.


@Zielony34: to nie to samo, co parking "strzeżony". Obok mnie był dokładnie taki sam parking: z kilka kamer i budka, w której urzędowała jakaś osoba z monitoringiem przez 24/7 - i mieli jasno napisane, że nie jest to parking strzeżony. Bo jak mówię, dzięki takiemu kruczkowi nie są oni odpowiedzialni w razie ewentualnej kradzieży - "ukradli Panu auto? No cóż, możemy ewentualnie wrzucić kadr
  • Odpowiedz